Prečo by mali byť práve biopotraviny zdravšie a chutnejšie? Žiadne alebo minimálne chemické prípravky, čerstvosť a kvalita sú hlavné dôvody, prečo mnoho ľudí uprednostňuje práve tieto bio produkty. Nulové využitie chemických postrekov proti škodcom či antibiotiká pri chove hospodárskych zvierat sú pre zástancov zdravého životného štýlu obrovským lákadlom. Biopotraviny sú teda nielen zdravšie, ale majú výraznejšiu chuť a vôňu, rastú pomalšie, majú vyšší obsah sušiny a zvieratá sú chované bez stresu, vďaka čomu je mäso kvalitnejšie.

Drahšie

Pochopiteľne majú aj tieto bio produkty svoje pre a proti. Bohužiaľ sú biopotraviny drahšie, no niet sa čomu čudovať. Chov zvierat vykazuje vyššie náklady na prírodné krmné zmesy a celý kolobeh hospodárstva zaručuje, že sa nestretnete s geneticky upravovanými rastlinami ani mäsom napumpovaným chemikáliami. Okrem výrobkov a ich kvality sa sleduje a kontrolujte dodržiavanie ekologického spôsobu hospodárenia, takže farmári šetrne zaobchádzajú s pôdou i prírodou.

Biopotraviny by nemali obsahovať …

Bipotraviny z obchodu sú označené nápisom „Bio“ , takže v žiadnom väčšom supermarkete by nemal takýto regál chýbať. Pri výbere si však dajte záležať na značke, ktorá by mala byť kvalitná a pochopiteľne i cenovo priaznivá. Medzi najpredávanejšie bio produkty patrí zelenina, ovocie, syry, maslá, jogurty, múka či polotovary. K výrobe biopotravín sa postupne pridávajú i pekári či chovatelia oviec. V žiadnom z týchto prípravkov by sa nemali vyskytovať „éčka“, takže pred kúpou si výrobok poriadne prekontrolujte. Umelé farbivá či zvýrazňovače chutí by tiež nemali byť súčasťou produktov, takže týmto výrobkom sa radšej zďaleka vyhnite. Bio produkty sú v prvom rade zdravotne nezávadné a kvalitné potraviny, ktoré sú vyrobené z prvotriednych surovín prospešných pre naše zdravie.

 

FOTO:  © luigi giordano / Dollar Photo Club

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je