V dnešnej dobe je čím ďalej väčším zvykom kupovať darčeky, a to nielen tie vianočné, vo vyššej kvalite. Neuspokojíme sa len tak s nejakým výrobkom, hľadáme niečo výnimočné. Práve preto sa čím ďalej viac ľudí obdarováva hand-made výrobkami. Tie však nie vždy dorazia načas.

Viac práce, viac potrebného času

Vyrobiť, alebo dať vyrobiť niečo ručne, ušité na konkrétnu osobu, je prejavom skutočne dobrého pocity z obdarovania druhého, či už ide o rôzne druhy šperkov, ozdoby, ale i nábytok vyrobený od srdca a na mieru, je viac než jasné, že obdarovaný človek si daný predmet zamiluje.

Tu nastáva problém

I keď je pravdou, že vianočné reklamy nás bombardujú už od polovice októbra, veľká väčšina z nás si necháva nákup darčekov až na poslednú chvíľu. Darčeky pre mužov i ženy neustále odkladáme z rôznych dôvodov.

Najčastejšie ide o nedostatok potrebných financií, málo času, ale aj nedostatočnú kreativitu či nerozhodnosť počas dlhých výberových procesov. Nakoniec to dospeje do toho štádia, že ani začiatkom decembra po Black Friday stále nemáme nič.

Čo keď darček nepríde?

Ručne vyrobený darček nemusí prísť v požadovanej lehote. Šikovní ľudia majú veľké množstvo zákaziek a vy sa zo dňa na deň nenaučíte robiť pekné a originálne šperky. Ostávajú vám len dve možnosti. Ísť bojovať o holý život do neúprosných davov a front do obchodných domov, alebo si objednať darček z pohodlia domova z e-shopu so skladovými zásobami.

Náš trh nám stále ponúka dostatok krásnych produktov, ktoré konkurujú tým ručne vyrábaným. Vy tak neostanete pod vianočným stromčekom skrytí v hanbe a váš blízky sa bude tešiť z nového darčeka.

Najlepšie riešene je pohľadať vianočné darčeky ešte v septembri, alebo sa naučiť niečo pekné vyrábať. Cez víkendy a po poobediach tak môžete rodine vyrobiť darčeky sami. Tie majú aj tak najväčšie hodnotu.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny