Nemusí to poslúžiť len na konkrétne sviatky, ale aj ako bežný dar či potešenie. V minulosti to boli najmä kvety, sladkosti alebo jednoduché vyznania lásky. Dnešná doba ponúka nespočetné množstvo príležitostí, ako urobiť druhú osobu šťastnou. Obdarovať ju milou vecou je jednou z nich. Je to efektívny spôsob na posilnenie vzťahov, no nemal by sa praktizovať iba vo výnimočných chvíľach. Obdarovať blízkeho či priateľa v nevšedný deň znamená vyjadrenie úcty bez konkrétnej príležitosti, ale z lásky.

Ako vybrať ten správny

Možno vám to pripomenú hlavne vianočné sviatky, že sa blíži čas pokoja, kedy treba urobiť radosť. Ale ako sa vyznať vo výbere toho správneho darčeka?

V prvom rade by ste mali myslieť na vek a pohlavie konkrétnej osoby.

Veľmi dobrý dojem urobí aj samotné balenie. Najmä deti milujú zabalené darčeky, preto im doprajte radosť a zabaľte každý jeden.

Nesmiete zabudnúť ani na príležitosť, či tému na ktorú kupujete dar. Iné je to na Vianoce a iné zasa na narodeninovú oslavu.

Najuniverzálnejším darčekom sa po mnohé roky stáva kniha. Neznamená to, že človek ju musí hneď prečítať, rozrastie sa jeho knižnica a po čase ho možno táto činnosť tiež pohltí. Originálnym darčekom je dámske tričko s potlačou, domáca výroba, alebo darček na „zjedenie“.

Téma a hodnota

Veľmi dobre urobíte, ak si zvolíte optimálnu hodnotu daru a trafíte sa aj s témou. Mal by byť úmerný príležitosti ale aj vzťahu, ktorý prechovávate ku danej osobe.

Ani hodnotný dar nemusí byť vždy zárukou splneného sna. Snažte sa to neprehnať, aby ste oslávenca nepriviedli do rozpakov a účinok sa neminul cieľu. Navyše, asi nechcete aby sa oslávenec cítil voči vám silne zaviazaný. Stačí, že máte pre moderného muža  pánske tričko so zábavnou potlačou je veľmi vhodné a určite poteší. Presne o to ide, vybrať dar, ktorý najviac vystihne životný štýl obdarovaného, jeho koníčky alebo neobvyklé túžby, ktoré ste si počas spoločných chvíľ všimli.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny