Bábätko sa už pomaly chystá na svet a vy sa, ako každá mamička, uisťujete, či ste na nič z výbavy nezabudli. Poďme sa teda spolu pozrieť na kúsky, bez ktorých sa vaše zimné dieťa v prvých mesiacoch alebo rokoch svojho života nezaobíde.

Výbava na prechádzky

So svojou ratolesťou pravdepodobne budete chodievať na časté prechádzky. Nielen vy, ale aj dieťa bude potrebovať tráviť chvíle na čerstvom vzduchu. Aj preto by ste sa mali poobzerať po kvalitnom zimnom fusaku. Zimný fusak ochráni bábätko pred dažďom, zimou, vetrom. Dieťa v teplom fusaku nepotrebuje viacero vrstiev oblečenia a cíti sa v ňom bezpečne a pohodlne. Zimných fusakov je hneď niekoľko.  Medzi obľúbené patria fusaky, ktoré sú vhodné aj do autosedačiek. Okrem zimných fusakov môžete siahnuť aj po fusaku na prechodné ročné obdobia, prípadne po hybridnom fusaku, ktorý môžete vrstviť.

Oblečenie pre bábätko

Na zimu bude vaše dieťa potrebovať rôzne oblečenie, ktoré ho udrží v teple. Samozrejmosťou je zimná čiapka, ktorá ochráni hlavičku aj krk bábätka. Ideálne je siahnuť po čiapke z kvalitného materiálu, ktorá dieťa nebude hrýzť a škrabať. Ďalej by ste dieťa mali obliecť do pohodlného bavlneného alebo vlneného body, ktoré je vhodné aj na chladnejšie dni. Na vrch bábätku zaobstarajte teplé nohavice, ponožky a rukavice. Vhodnou voľbou je aj zimná kombinéza, ktorá dieťa krásne zahreje.

Okrem oblečenia sa poobzerajte aj po teplejšej deke, ktorú môžete nosiť v kočiari a použiť ju napríklad ako podklad.

Kozmetika na zimu

Zimné obdobie vie potrápiť nielen dospelú, ale tiež detskú pleť. Aj preto je dobré venovať starostlivosti o pleť vášho bábätka počas zimy zvýšenú pozornosť. Mráz, studený vzduch a nízke teploty môžu totiž spôsobiť jej vysychanie, ktoré často vyústi v nepríjemné ekzémy. Okrem hydratačného telového mlieka a olejčeka pre bábätká, dieťa natierajte aj špeciálnym krémom na tvár a nos proti mrazu, ktorý ochráni jeho jemnú pokožku.

Z výbavy pre bábätká medzi obľúbené medzi mamičkami patria aj nosiče. Počas zimných mesiacov môžete používať nosič a zahrievať sa tak s bábätkom vzájomne. Navyše, nebudete obmedzovaná kočiarom, čo akiste oceníte napríklad v potravinách alebo MHD.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred