V každej výrobe a podnikaniu je nutné hotové výrobky bezpečne uložiť pre skladovanie. Takáto manipulácia vyžaduje často špecifické prepravné boxy, ktoré musia byť veľmi ľahké, ale pritom odolné voči znečisteniu. Nehovoriac o nutnosti výrobkov bezpečne transportovať k zákazníkovi. Je vždy vhodné vyberať dodávateľov podľa skúseností v odbore a tiež portfólia výrobkov. Veľmi často sa môžete stretnúť tiež s výrobcami, ktorí vám dokážu vytvoriť prepravné boxy na mieru vašim potrebám.

Ako teda vybrať tie najvhodnejšie prepravné boxy?

Na začiatku je dobré sa rozhodnúť, aký preferujete materiál boxov. Medzi najuniverzálnejšie riešenie patria bezpochyby plastové boxy, ktoré vykazujú dlhodobé najlepšie pomery výkon – kvalita. Plastové prepravné boxy sú skutočne multifunkčné obaly, ktoré sa hodia do každej výroby vrátane potravinárstva. Je dnes bežnou praxou, že plasty splňujú vysoké štandardy a certifikácie na kontakt s potravinami.

Na rozdiel od drevených a kovových boxov sú v podstate bezúdržbové. Špeciálne upravené povrchy neumožňujú usadzovanie nečistôt ale zároveň sú odolné voči chemickým látkam a vysokým teplotám, ktoré sa môžu vo výrobe vyskytnúť.

Medzi lídrami vo výrobe plastových obalov u nás aj v Európe patrí spoločnosť Schoeller Allibert. Ponuka produktov je široká a vyberie si tu naozaj každý.

Variabilita prepravných boxov a optimalizácia nákladov

Dôležitým faktorom u prepravných boxov je variabilita. Schoeller Allibert vyrába plastové boxy, ktoré sú pevné, skladacie prepravky, stohovacie prepravky aj zasúvacie. Záleží len na vašich potrebách. Napríklad pevný prepravný box BigBox je ideálný pre prepravu veľmi ťažkých nákladov alebo extrémne bezpečnú prepravu, pretože je vyrobený z vysoko kvalitného a odolného materiálu. Vysoká statická nosnosť je samozrejmosťou. Naopak prepravné boxy typu Magnum Optimum (patrí medzi najpredávanejšie produkty) vynikajú okrem nosnosti až 750 kg tiež veľmi jednoduchým skladacím mechanizmom.

Stredné objemové prepravné boxy typu Combo sú ideálnym pomocníkom pri preprave tekutých produktov a splňujú všetky hygienické štandardy pre kontakt s potravinami.

Medzi veľmi univerzálne prepravné boxy v ponuke patria boxy typu Integra. Vynikajú veľmi nízkou hmotnosťou s vysokým objemom. Tieto boxy sú zasúvacie, takže šetria náklady pri preprave. Ich využitie je možné v širokej škále odvetví. Najčastejšie sú dodávané pre kníhkupectvo, odevných dodávateľov alebo poštovné služby. Naviac je možné zaobstarať bezpečnú plombu, aby bola zaistená nedotknuteľnosť prepravovaného tovaru.

Najobľúbenejší prepravný box je však prepravka s názvom EuroClick. Ide o výrobok, ktorý bol špeciálne vyvinutý spoločnosťou Schoeller Allibert. Vznikol na základe požiadaviek klientov, ktorí nemohli na trhu nájsť produkt s potrebnými vlastnosťami. Táto prepravka disponuje jednoduchým skladacím systémom, má veko a predovšetkým špeciálny Click Booster. Vďaka tomuto nadstavci je možné zväčšiť alebo zmenšiť objem prepravky. Vyrába sa v rôznych farebných variant. Je tak jednoducho možné odlíšiť funkčnosť jednotlivých prepravných boxov bez nutností objednávať finančne náročnú farebnú variantu celej prepravky.

EuroClick prepravný box získal nielen prestížné české ocenenie Obal roku, ale umiestnil sa tiež na svetovej súťaži WorldStar Packaging Award.

EuroClick je moderná varianta veľmi obľúbenej euro prepravky, ktorú v ponuke Schoeller Allibert tiež nájdete.

Plastové prepravné boxy Schoeller Allibert sú vysoko kvalitné vďaka použitým materiálom (ľahké pritom veľmi odolné), viacfunkčné vďaka variabilite (stohovanie, skladanie, zasúvanie), univerzálne(vhodné pre všetky typy výroby) a v neposlednej rade recyklovateľné.

Bližšie informácie sa dozviete na webových stránkach, alebo napíšte na email  info.czechrepublic@schoellerallibert.com. Doporučujeme si nechať vypracovať nezáväznú ponuku a nechať si poradiť od odborníkov s viac než 40 ročnou tradíciou vo výrobe prepravných boxov.

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále