Všetky typy interiérových podláh sa ponúkajú v rôznych cenových reláciách. Dlažbu kúpite od 10 € za meter štvorcový aj za 200 € za meter štvorcový. Čo všetko ovplyvňuje výslednú cenu za materiál aj montáž podlahy?

Materiál podlahy

Keď si otvoríte drevené parkety cenník, zistíte, že rozdiely v cenách jednotlivých materiálov sú naozaj značné. Niektorí klienti majú záujem aj o exotické a raritné drevo z iných kontinentov, kde sa cena dokáže vyšplhať ešte vyššie.

Hrúbka podlahy

Pri cene podlahy hrá veľkú úlohu aj hrúbka materiálu, ktorý je použitý. Aj obyčajné laminátové podlahy zoženiete v hrúbke 5 aj 10 mm. Od hrúbky sa odvíja ich pevnosť, a samozrejme, aj životnosť a cena. Podobne je to aj pri linoleu, parketách a dlažbe.

Montáž podlahy

Cena ,. Ktorú zaplatíte za novú podlahu, sa mení aj v závislosti od náročnosti montáže. Napríklad také laminátové podlahy dub sa montujú oveľa ľahšie, ako skutočné dubové podlahy. Ak si chcete podlahu osadiť sami, tento bod pre vás nehrá úlohu.

Doprava a doplnky

Cenu podlahy vám môže navýšiť aj doprava v prípade väčšieho množstva zakúpenej krytiny. Rovnako si musíte pripočítať aj doplnky, ako sú lišty, rohy, prechodové lišty, prahy, lepidlo, podkladová pena a veľa ďalšieho.

Ostatné podmienky

Cenu vám dokáže navýšiť napríklad aj nutnosť vyrovnávanie podkladu.. keď je podkladový betón krivý, treba ho vyrovnať a to sa môže opäť veľmi predražiť. Často sa stáva, že zem vlhne a v takom prípade je nutné dom dodatočne odizolovať.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny