Interupcia je pre každého citlivou témou, no každá žena má právo o nej vedieť čo najviac informácií. Treba dodať, že je len na jej rozhodnutí, či sa pre tento odvážny čin rozhodne alebo nie. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré môžu ženu viesť práve k rozhodnutiu o interupcií: znásilnenie, nedostatok financií, porucha dieťaťa či strach, že výchovu nezvládne.

Mini interupcia liekmi – jednoduchý priebeh za výhodnú cenu

V súčasnosti môže interupcia prebehnúť chirurgickým zákrokom alebo pomocou účinného lieku. Čo sa týka chirurgického zákroku, ten vás môže stať až okolo 400 eur, čo nie je nemalý peniaz. Mini interupcia liekmi znižuje riziko komplikácií, ktoré sa často vyskytujú práve po chirurgickom zákroku. To je dôvod, prečo mnoho žien zaujíma práve tabletková forma interupcie. Dalo by sa povedať, že legálne dostupná „potratová pilulka“ RU-486 je typickou nositeľkou našich predstáv o pokroku: celý proces sa zjednoduší a stáva sa bežne dostupným. Potrat je čím ďalej normálnejší, keďže pilulka zablokuje produkciu hormónu progesterón, ktorý je nevyhnutný na vývin dieťaťa. Tým pádom sa dostaví koniec tehotenstva, a to len vďaka tejto jednej pilulke! Avšak je dôležité, aby sa použil i ďalší liek zvaný Misoprostol, ktorého úlohou je dostať plod z tela matky von. Medzi výhody tohto procesu  patrí rýchlosť, výhodná cena, diskrétnosť i žiadny vplyv na ďalšiu reprodukciu ženy.

Veľká psychická záťaž

Interupcia však nie je len takým „obyčajným“ zákrokom, ktorý nezanechá na žene žiadne následky. Je to najmä veľká psychická záťaž, keďže žena si po celý čas uvedomuje, že zabila dieťa a nedala mu šancu na život. Mnoho ľudí i odborníkov je neustále proti tomuto činu, no niekedy proste nemá na výber. Je to však individuálne rozhodnutie, ktoré si treba dopredu poriadny rozmyslieť.

Autorské právo: subbotina / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú