Sviečky majú pomerne bohatú históriu. V minulosti sa používali predovšetkým ako zdroj svetla, no v súčasnej dobe sú k dostaniu skôr vonné verzie, ktoré slúžia zase na relaxáciu. Prvé sviečky vznikli pred približne 17 000 rokmi, teda aspoň podľa archeologických nálezov. Samozrejme sa vtedy nešlo o sviečku, ako ju poznáme dnes.

V minulosti mala sviečka podobu hlinené nádobky, do ktorej sa nalial loj a doprostred sa vložilo drievko. V Mezopotámii potom boli o krok napred, pretože začali používať svietniky.

Sviečka poskytuje svetlo a slúži ako dizajnový prvok

Dávno sú preč doby, kedy sviečka predstavovala iba účelový produkt a slúžila výhradne na svietenie. Výrobcovia sa zamerali postupne na dizajn, arómu a ďalšie vlastnosti. Sviečky sa vskutku výrazne zmenili. Zakúpiť sa dajú ako klasické varianty na cintorín, tak aj vonné verzie, ktoré dokážu navodiť v miestnosti príjemnú atmosféru pre odpočinok.

Moderné sviečky majú perfektný dekoračný účel. Výrobcovia sa snažia prepracovať ich do najmenších detailov. Svoje by o tom mohli rozprávať sviečky WoodWick, ktoré disponujú netradičným dreveným knôtom, a tým sa líšia od konkurenčných modelov. Akonáhle sviečku WoodWick zapálite, budete počuť praskajúce drevo. V ponuke sú rôzne vône. Veľmi obľúbené sú divoké figy, ružový ibištek a vôňa dúhových koláčikov. Záleží len na vás, ktorá z vôní je pre vás prijateľnejšia.

Differenta.sk ponúka moderné sviečky pre moderných ľudí

Ak hľadáte predajca vonných sviečok WoodWick, odporúčame pozrieť sa do internetového obchodu Differenta.sk, kde nájdete okrem iného tiež sviečky Yankee Candle. Ako WoodWick, tak i Yankee Candle sa hodia pre sychravé jesenné a zimné mesiace. Poslúžia vám nielen ako zdroj vône, ale poskytne vám aj svetlo, ak vám na chvíľu vypnú elektrinu.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny