Pri zariaďovaní domova sa asi každý z nás snaží o to, aby miestnosti pôsobili útulne, cítili sme sa v nich maximálne príjemne a v neposlednom rade, aby čo najlepšie spoľahlivo slúžili svojmu účelu. Bojíte sa, že dnes je ťažké kúpiť odolný a kvalitný nábytok, ktorý niečo vydrží a zároveň vyzerá veľmi esteticky?

V tomto článku vám prinášame pár postrehov, prečo je výhodné uprednostniť nábytok z masívu a čo všetko môžete získať, ak mu dáte prednosť pred lacnejšími, no menej odolnými druhmi nábytku. Na stránke drevenakrajina.sk si môžete vybrať celý sortiment z masívneho borovicového dreva.

Je to ekonomické riešenie

Masívny drevený nábytok je veľmi pevný, menej náchylný na poškodenie a pri správnej, veľmi nenáročnej starostlivosti si zachová bezchybný vzhľad, vďaka čomu dokáže slúžiť omnoho dlhšie ako nábytok z drevotriesky a ďalších materiálov. Jeho životnosť je pokojne aj niekoľko desaťročí, takže v konečnom dôsledku je investícia do masívneho nábytku nie je taká nedostupná, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Vďaka nadčasovému, klasickému vzhľadu nie je nutné ani z estetického hľadiska masívny nábytok meniť. Ak dostanete chuť vnuknúť mu novú podobu, stačí ho premaľovať a okamžite získate nový kus.

Planéta aj vaše zdravie sa vám poďakujú

Ak je vám blízky udržateľný spôsob života a záleží vám na tom, aby ste nevytvárali zbytočný odpad, podporovali ekologickú výrobu a uprednostňujete kvalitné riešenia, masívny nábytok je pre vás ako stvorený. Stačí ho kúpiť raz a využívate ho celé roky, čím dávate jasnú stopku konzumnému spôsobu života.

Nábytok z masívu vám prináša aj zdravotné benefity. Pri jeho výrobe sa používajú len šetrné farby a laky. Keďže jeho povrch je prirodzene antistatický, neukladá sa na ňom toľko prachu, čo ocenia najmä alergici.

Každý kus je originál

Masívny nábytok je jedinečný aj v tom, že drevo vďaka svojej unikátnej štruktúre a vlastnostiam dodáva každému jednému kusu originálny vzhľad. Typický charakter dreveného nábytku sa postará o útulnú, nenapodobiteľnú atmosféru a takýto interiér vyvoláva veľmi štýlový dojem.

Nábytok z borovicového masívu sa hodí do každej miestnosti a skvelé je aj to, že pôsobí nadčasovo. Jednoduché, čisté línie a prírodný materiál môžete zakomponovať do rôznych štýlov od rustikálneho až po moderný a pomocou vhodne zvolených doplnkov viete svoju domácnosť pretvoriť presne podľa svojich predstáv.

Jednoduchá starostlivosť

Bojíte sa, že údržba nábytku z masívu si vyžaduje veľa času a je náročná? Opak je pravdou! Postarať sa o bezchybný vzhľad masívneho nábytku nie je vôbec zložité. Raz za čas ho mierne navlhčenou mikrovláknovou utierkou zbavte prachu a nevystavujte ho zbytočne zdrojom tepelného a slnečného žiarenia, aby si drevo zachovalo svoj odtieň a bezchybný vzhľad. Prípadné poškodenia ako škrabance stačí prebrúsiť a nalakovať a nábytok opäť vyzerá ako nový.

Ak hľadáte kvalitný masívny nábytok za atraktívne ceny, odporúčame pozrieť si pestrú ponuku na webe https://drevenakrajina.sk/sk_SK/c/Nabytok/16, kde si jednoducho zariadite celú domácnosť.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je