Už samotný názov aktuálneho článku naznačuje, že bude venovaný športovej elegancii. Na úvod by sme si preto mohli priblížiť, čo si možno pod týmto  pomerne pojmom často používanom v módnom biznise.

Športový štýl bezpochyby reprezentuje ležérne, pohodlné a neobmedzujúce oblečenie. V neposlednom rade si pod ním dokážeme predstaviť odev, ktorý je špeciálne určený na konkrétnu športovú aktivitu. Termínom elegancia naopak označujeme oblečenie, ktoré je väčšinou upravené, uhladené, vkusné a často žiaľ i nie príliš pohodlné. Mnohí z nás si pritom uvedomujú, že to, ako sa cítia vo zvolenom odeve po celý deň alebo počas určitej dôležitej udlaosti, často ovplyvňuje aj ich chovanie smerom navonok. To je aj jeden z dôvodov, prečo mnohí z nás čoraz častejšie siahajú práve po športovej elegancii.

Fantázia bez hraníc

Dnes už nie je žiadnym väčším prekvapením alebo problémom stretnúť dámy, ktoré majú na sebe oblečené elegantné dámske tričko v kombinácii so športovou dámskou mikinou, pričom doplnok takéhoto outfitu tvorí klasická elegantná kabelka a napríklad dámske tenisky s trblietavými kamienkami. Najmä v súčasnej dynamicky sa rozvíjajúcej spoločnosti, kedy nie je žiadnou výnimkou, že bežná žena cez deň vykonáva viacero aktivít doma i v práci, nakupuje a stará sa o deti, chce vyzerať elegantne, avšak cítiť sa v tomto odeve pohodlne.

Praktické a pohodlné dámske tričko spolu s dámskou mikinou zároveň tvorí neodmysliteľnú súčasť akéhokoľvek voľnočasového oblečenia. Ťažko by sme preto hľadali dámu, ktoré nemá v šatníku spomínané športovo-elegantné kúsky a aspoň jeden pár tenisiek. Pri tejto obuvi sa však ešte na chvíľočku zastavíme. V súčasnosti sa totiž tešia zrodu športovej elegancie aj nepochybne aj dámske tenisky, s ktorých sa stáva bežná súčasť denných outfitov moderných žien. Na tento trend postupne reagujú aj výrobcovia dámskych tenisiek, ktorí už dnes bežne ponúkajú tenisky na platforme, zdobené kameňmi alebo inými luxusnými prvkami, ktoré im následne dodávajú elegantnejší ráz.

Športovo-elegantný štýl je tak príjemným prepojením športového odevu s eleganciou, ktorý nám dodáva pocit pohodlia a zároveň pôsobí serióznym dojmom. Aj mnohí módni návrhári a výrobcovia už pochopili prínos tejto kombinácie a na trhu tak môžeme nájsť množstvo nádherných športovo-elegantných kúskov v podobe dámsky tričiek, dámsky mikín i dámskych tenisiek, ktoré potešia oko i srdce nejednej nostieľky nežnejšieho pohlavia.

 

 

 

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je