Keď si prezriete štatistiky, ktoré autá sa na Slovensku kradnú najčastejšie, prekvapí vás najmä fakt, že vo väčšine prípadov išlo o staršie vozidlá. Bez ohľadu na to, akú značku auta vlastníte a ako dlho je používané, je vhodné ho opatriť vyhľadávacím systémom.

Ľahko vypátrate svoje ukradnuté auto

Vlastniť auto nie je lacná záležitosť, preto si každý potrpí, aby oň bolo dobre postarané už od začiatku. Vybavujeme si kvalitné poistky, máme tých najlepších automechanikov, skvelú výbavu, tankujeme kvalitné palivá, platíme si za dobré parkovacie miesto alebo vlastníme garáž. Avšak i napriek tomu, že sa o svoje auto staráme dokonale, jednej veci nikdy nezabránime – jeho krádeži. Možno si pomyslíte, že zlodej sa dá ľahko vypátrať, lebo máte na dome nainštalovanú kameru. Ale čo v prípade, že ste v práci, na dovolenke alebo kamerový záznam nepostačuje na identifikáciu páchateľa? Najlepším spôsobom, ako sa postarať o nájdenie vozidla po jeho krádeži, je zaopatriť ho kvalitným vyhľadávacím systémom. Ukradnuté autá sa vďaka nim často už do pár hodín dostanú do rúk svojim majiteľom. Vyhľadávanie ukradnutého auta sa spustí v momente, keď sa vozidlo naštartuje inak ako originálnym kľúčom a zmení svoju polohu. Toto sú schopné odhaliť špeciálne snímače alebo dokonca núdzové tlačidlá, ktoré využijete v prípade, že ste boli prepadnutí. A keďže doba je moderná a dnes sa dá už na diaľku ovládať a kontrolovať takmer všetko, inak to nie je ani v prípade vyhľadávacích systémov do vozidiel. Prostredníctvom mobilnej aplikácie môžete hocikedy skontrolovať stav vozidla alebo zablokovať chod motora.

Ktorý vyhľadávací systém zvoliť

Vyhľadávanie ukradnutého auta uľahčí niektorý z vyhľadávacích systémov. Pokiaľ svoje auto často parkujete na miestach s nedostatočným pokrytím GPS alebo GMS signálu alebo sa obávate, že by na takom mieste mohlo skončiť, pravdepodobne sa rozhodnete pre rádiolokačný systém, schopný vypátrať vozidlo, nech je kdekoľvek –  v garáži alebo vo voľnom priestranstve. Ukradnuté autá sa dajú vyhľadať s presnosťou na jeden meter aj vtedy, ak zlodeji využívajú rušičku signálu. Satelitný systém spája pri vyhľadávaní ukradnutých áut technológiu GPS a GSM. Odcudzené vozidlá so satelitným systémom dokážete vypátrať v rámci celej Európy. Systém vyžaduje iba minimálny zásah do elektroinštalácie vozidla, no napriek tomu vám umožní snímať polohu vozidla, blokovať chod jeho motora alebo cez internetovú aplikáciu na svojom mobile sledovať stav vozidla. Prajete si pre svoje auto extra ochranu? Nájsť vozidlo po krádeži je vďaka satelitno-rádiolokačnému systému skutočnou hračkou, pretože systém predstavuje kombináciu predošlých dvoch. Šikovné snímače tajne umiestnené vo vozidle vás upozornia na otvorenie dverí, kapoty alebo kufra a umožnia vám ihneď konať. Buď na diaľku zablokujete chod motora, alebo kontaktujete dispečing bezpečnostnej služby, ktorá sa už o páchateľov postará.

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na