Plánujete oživiť svoju kolekciu šperkov pekným náramkom? Výber potenciálnych možností je prakticky neobmedzený, stačí len vedieť, čo chcete. V tomto článku vám poradíme, aké aspekty pri výbere náramku zvážiť a ako vybrať náramok, ktorý bude stáť za to!

Hneď na úvod je potrebné podotknúť, že hoci náramky sa javia ako čisto ženská parketa, sú dobrým doplnkom aj pre mužov. V tomto článku sa síce budeme venovať primárne náramkom pre ženu, no ak chcete štýlový náramok kúpiť aj svojmu partnerovi, pokojne sa držte nasledujúcich tipov. Je fakt, že štýlový náramok vedia oceniť aj muži a takýto doplnok dokáže výrazne pozdvihnúť ich image.

Hoci náramky sú považované za menej nápadné šperky, na človeku sú ihneď viditeľné. Už pri prvom kontakte, ktorým je zvyčajne podanie ruky. Rukami gestikulujeme, jeme, podávame veci kolegom, jednoducho, sú skutočne podstatnou a viditeľnou časťou tela, Práve preto na výbere správneho náramku tak záleží. Dobre zvolený náramok dokáže pozdvihnúť váš image na novú úroveň, kým nevhodný kus dokáže pokaziť celý váš outfit. Ako teda pri výbere správne postupovať?

Pri akých príležitostiach náramky nosíte?

Každá žena by mala mať viacero náramkov na rôzne príležitosti. Do práce sú vhodné decentné náramky, ktoré skvele zapasujú k formálnemu oblečeniu. Ak vyberáte náramok na formálne aktivity, voľte modely bez zbytočných príveskov a žiarivých prvkov. Naopak, pri náramkoch na voľnočasové nosenie sa medze nekladú. Špecifickým typom sú tzv. slávnostné náramky, ktoré nosíte len pri výnimočných udalostiach. Oplatí sa mať jeden exkluzívny náramok s drahokamom, prípadne iným výnimočným prvkom, ktorý budete nosiť na veľkolepé udalosti.

Základné typy náramkov a materiály

Najjednoduchším typom sú bangle náramky, ktoré sú vyrobené z jedného kusu kovu. Majú oválny tvar a na ruku sa nasádzajú buď nasunutím, alebo odklopením jednej časti. Ozdobené môžu byť rôznymi drahokamami. Veľmi obľúbeným typom sú reťazové náramky, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych kovov, často zlata, striebra. Moderným hitom sú reťazové náramky s príveskami, ktoré si môžete častokrát individuálne dokupovať. Zabúdať nemôžeme ani na kožené, korálkové či tzv. tennis náramky, ktoré sú tvorené za sebou idúcimi drahokamami. Výber vhodného materiálu závisí od toho, kde plánujete náramok nosiť.

Vyberajte kvalitu

Keď si určíte, kde plánujete daný náramok nosiť a zistíte veľkosť svojho zápästia (môžete ho odmerať kusom šnúrky alebo prstami druhej ruky), prichádza rad na výber samotného náramku. Odporúčame voliť kvalitu, s exkluzívnym a štýlovým náramkom zažiarite všade, kde sa pohnete. Skvelou voľbou sú náramky prestížneho výrobcu Tous. V ponuke Tous nájdete náramky pre ženy, mužov, ale dokonca aj deti. Stačí si len vybrať!

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny