Ak túžite po dokonalej pleti, ale nechce sa vám za kozmetiku vyhadzovať celý majetok a navyše si potrpíte na bio kvalitu, nie je pre vás lepšieho pomocníka, než je arganový olej. Tento zázrak prírody si poradí so suchou, problémovou i starnúcou pleťou. Stačí si vybrať výrobcu a dodávateľa s certifikátmi bio kvality a úspech je zaručený.

obr5Tajomstvo arganového oleja spoznali marocké ženy už pred mnohými rokmi, kedy sa v domácnostiach získaval z plodov stromu argánie tŕnistej, no dnes ho už vyrábajú hromadne v ženských manufaktúrach. Prečo je taký žiadaný? Lebo pri použití na pleť tváre hydratuje, zjemňuje a skrášľuje pokožku, dokonca sa postará o zníženie tvorby kožného mazu a tiež o vyplnenie vrások. Pomáha aj problémovej pleti s akné či inými kožnými chorobami. Všetka táto sila spočíva v jeho prírodnom zložení – v čistom neriedenom oleji, ktorý sa vyrába za dodržania prísnych metód bez použitia akejkoľvek chémie, sa nachádza vysoké množstvo vitamínu E, skvalenu či vyšších mastných kyselín. Tie sú blahodarným kokteljom nielen pre pleť tváre, ale aj na pokožku okolo nechtov, či na vlasy.

obr10

Množstvo otázok vzniká okolo vône arganového oleja. Kozmetický arganový olej sa ešte i v dnešnej dobe často spája s nepríjemným zápachom, pravdou však je, že páchnuť by nemal. Nepríjemný, takzvaný kozí zápach je znakom nižšej kvality. Vzniká tak, že sa na výrobu oleja používajú nekvalitné, kozami strávené a vylúčené arganové plody. To potom vo výslednom oleji zanechá spomínanú nepríjemnú arómu. Ak sa však použijú zdravé sušené orechy, olej po nich jemne vonia. Vôňa oleja je akoby oriešková, ale naozaj veľmi nevtieravá. Spolu s výskytom jemného zákalu a zdravou zlatou farbou je vôňa hlavným znakom kvality arganového oleja.

Facebook Comments

You may also like

UTV, Side-by-Side alebo ATV štvorkolka: Aké sú medzi nimi rozdiely?

Svet štvorkoliek je plný rôznych pojmov, ktoré môžu