Hoci to vonku v poslednej dobe príliš dobre nevyzerá, jar konečne prevzala svoju nadvládu nad studenou a dlhou zimou. Prvé slnečné lúče nás lákajú k najrôznejším vonkajším aktivitám – záhradky reštauračných zariadení sa plní prvými návštevníkmi, detské ihriská ožívajú v návale veselých detičiek. Majitelia rodinných domov započínajú práce na záhrade a tí najodvážnejší nakladajú mäso a začínajú grilovaciu sezónu. Ak je to aj váš prípad, určite budete riešiť, kam na záhrade usadiť seba alebo návštevu. Máme pre vás 5 dôvodov, prečo pri výbere staviť na záhradný nábytok z masívu.

Dôvod č. 1: Dlhá životnosť

Takáto lavica z masívu vám vydrží oveľa dlhšie, než rovnaká lavica vyrobená z ratanu či ďalších obvyklých záhradných materiálov. Je síce potrebné nábytok z času na čas špeciálne ošetriť, vďaka jeho odolnosti a pevnosti vám však bude prinášať radosť po mnoho dlhých rokov.

Dôvod č. 2: Absolútna zdravotná nezávadnosť

Masívny záhradný nábytok neuvoľňuje žiadne nežiaduce či rakovinotvorné látky ako sú napr. formaldehydy, ktoré sa používajú v spojive drevotrieskových dosiek. Masívne drevo spĺňa aj tie najvyššie kritériá pre zdravý domov, a preto ho veľmi odporúčame aj rodinám, ktorých súčasťou sú alergici či astmatici.

Dôvod č. 3: Originalita a nadčasovosť

Také stoly z masívu sa hodia nielen k rustikálnemu domu, ale aj domu, ktorému vládne moderna a elegancia. Nadčasová estetická dokonalosť, ide ruka v ruke s originalitou. Každý kus záhradného nábytku z masívu je totiž nenapodobiteľným originálom.

Dôvod č. 4: Dlhodobo najlacnejší variant

Napriek tomu, že nepatrí nákup lavice, stola či stoličky z masívu medzi cenovo najdostupnejšie, ak by sme túto investíciu porovnali z dlhodobého hľadiska, jedná sa o najvýhodnejšiu variantu. Záhradný nábytok z iného materiálu pomerne skoro chradne a rozpadá sa. Nábytok z masívu si aj po mnoho dlhých rokov uchováva svoju jedinečnú krásu.

Dôvod č. 5: Drevo je proste drevo

Milovníci prírodných materiálov nedajú na poctivý nábytok z masívu dopustiť. Jeho krása, ktorá odoláva rozmarom počasia, ale aj ostrému zubu času, pretrváva dlhé roky a prináša krásu i radosť všetkým členom rodiny. Majte tiež na pamäti, že masívne drevo navyše stále pracuje, vonia, vyfarbuje sa a tým získava na kráse. Pri týchto procesoch tak vyznievajú krásne a nenapodobiteľné prírodné odtiene.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je