Rôzne vývojové vady, ale tiež nesprávne pohybové návyky, dokáže odstrániť správne cvičenie pre deti. AF REHAB s pobočkami v Bratislave a v Košiciach ponúka špecialistov nielen na Vojtovu metódu.

Príďte zistiť, čo potrebuje práve vaše dieťa

AF REHAB ponúka rehabilitačné cvičenia skúsenými a dobre vyškolenými pracovníkmi. Starostlivosť je cielená na deti od novorodencov, až po adolescentov. Vojtova metóda pomáha predčasne narodeným bábätkám, deťom s centrálnou koordinačnou poruchou, s torticolisom, s rôznymi pohybovými poruchami spôsobenými poškodením mozgu, s problémami pri žuvaní, prehĺtaní či dýchaní. V AF REHAB pomáhajú rodičom naučiť sa s deťmi správne cvičiť, napríklad pri riešení deformít nôh či tradičného problému plochých nôh, ktoré sú viditeľné už v predškolskom veku, kedy je dôležité začať tieto problémy riešiť.

S príchodom do školy sa u detí objavujú ďalšie problémy s pohybovým aparátom

Aj v tomto období dokáže dobre zvolené a cielené cvičenie pomôcť. Opäť ide o ploché nohy, ale tiež nesprávne držanie tela či začínajúcu skoliózu. V AF REHAB vedia dieťa a jeho problémy správne diagnostikovať a navrhnúť postupy vedúce k zlepšeniu pomocou vhodných rehabilitačných cvičení navrhnutých priamo pre potreby konkrétneho dieťaťa.

Ďalšie problémy sa môžu objaviť pri zrýchlenom raste adolescentov. Deti prechádzajú hormonálnymi zmenami, rast je extrémne rýchly, často deti menia rôzne návyky. Niekedy nadmerne športujú, inokedy naopak prepadnú sedavému spôsobu života. Všetko sa to odráža na ich pohybovom aparáte, často negatívne.

Športujúce dieťa potrebuje pomoc takmer vždy

Či už sa dieťa dá na hokej, futbal, tanec či iný šport, je to pre jeho telo vždy veľmi náročné. V AF REHAB vedia skontrolovať vhodné pohybové vzory a upozorniť na nesprávne zlozvyky. Telo je potrebné naučiť sa pripravovať na zaťaž i regenerovať. Dobré návyky pomôžu dieťaťu ustáť náročnú záťaž, byť v športe úspešným, vyhýbať sa zraneniam i kvalitne rehabilitovať po úraze. AF REHAB vám ponúkne skutočných špecialistov pre detskú rehabilitáciu, ale aj pre rehabilitáciu dospelých a športovcov. Cvičenie pre deti je cestou k zdraviu v dospelosti.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je