Šperky a ženy idú k sebe už dlhé stáročia, ba až tisícročia. Tieto dokonalé doplnky dokážu vyzdvihnúť ženskosť každej pravej dámy, doplniť jej osobnosť a zároveň dotiahnuť každý jej outfit do úplnej dokonalosti. Aj preto patria šperky medzi najobľúbenejšie darčeky pre ženy všetkých vekových kategórií, ktoré ich nielen radi dostávajú, ale sa nimi aj same odmeňujú. Šperk je predsalen investícia a aj určitý symbol dosiahnutia nejakého miľníka v našom živote. Ako sa hovorí, aj na šperky musí žena dozrieť, no ak už dovŕši určitého veku, nemala by ostať len pri bižutérii. Tieto typy šperkov by nemali chýbať žiadnej žene.Aké šperky by nemali chýbať žiadnej žene?

Základ každej šperkovnice

Samozrejme, za úplný základ sa kedysi považoval len jeden šperk – zásnubný prsteň, no v dnešnej dobe, kedy sa vek sobášov odkladá, sa na prvé šperky už pozerá trošku inak. Na úvod je dôležité si vybrať farbu šperkov, v rámci ktorej budeme postupne svoju zbierku rozširovať. Preveruje zlato alebo striebro? Ak zlato, akej farby? Všetko toto je nesmierne dôležité preto, aby ste medzi sebou šperky mohli kombinovať.

Must have medzi šperkami

V rámci typov šperkov považujeme za akési „nevyhnutné minimum“ prstienok, retiazku, náramok a náušnice. Ak sa snažíte o vytvorenie tejto základnej rady šperkov, dbajte na to, aby ste kupovali čo najjednoduchšie prevedenia, ktoré nie sú ovplyvniteľné módnymi trendmi či štýlom obliekania. Práve to sú totiž šperky, ktoré sa stanú súčasťou vašej osobnosti a budete ich nosiť pravidelne. V prípade retiazok si však môžete postupne dokupovať rôzne typy príveskov, vďaka ktorým zakaždým vytvoríte úplne iný šperk.

To isté platí aj pri náramkoch. Najlepšou voľbou sú takzvané „bangle“ náramky, ktoré sú pevné a držia si svoj tvar, a rovnako na ne môžete časom pridať rôzne typy príveskov. Pri tých však dbajte na to, aby boli vždy rovnakej farby kovu, a ideálne aj rovnakej značky. Šperkári predsa vedia najlepšie čo danému šperku pristane.

Pri náušniciach siahnite po neutrálnych „napichovačkách“, ktoré tak vynosíte do práce, na prechádzku, ale aj na večierok či formálnu udalosť. Akonálne si zostavíte vašu šperkovú základňu, budete sa môcť z času na čas potešiť aj výraznejšími šperkami, ktoré viac zvýraznia váš štýl. Nechajte sa inšpirovať širokým výberom renomovanej značky najzlato.sk, kde nájdete šperky všetkých typov a cenových kategórii. Vyberte si spomedzi nadčasových šperkov, či najnovších trendov tohto roku. Na najzlato vás nepotešia len ich stále zľavy na vybrané produkty, ale aj malý bonus navyše.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny