V prvom roku života bábätko rýchlo rastie. Učí sa dvíhať hlavičku. Obzerá sa. Pretáča z bruška. O pár týždňov už lozí a vyberá veci z políc. Sedí. Ochutnáva hlinu v kvetináči. Sťahuje obrus zo stola, keď sa oň skúša postaviť.

Neustále chodenie za dieťaťom vie byť únavné. Uľahčite si to!

Prispôsobte domácnosť životu s dieťaťom.

Šálku horúcej kávy na chvíľu odkladajte mimo konferenčný stolík. V dosahu dieťaťa je dobré nechať bez dozoru len veci, s ktorými si neublíži.

Nebezpečné a drobné predmety či drogériu uskladnite radšej do horných skriniek. Najlepšie hračky totiž nie sú hračky. Z misky sa raz dva stane klobúk a z hrnca bubon. Detská fantázia je nekonečná.

Špeciálne detské zábrany, poistky a zámky zabránia zvedavým prieskumníkom otvárať skrinky, zásuvky, okná, rúru, …

Ostré hrany nábytku spoľahlivo zabezpečia plastové alebo silikónové chrániče rohov.

Priestor na hranie je dôležitý.

Hracia deka, podložka, alebo koberec sú pre dieťa miestom, kde môže naplno rozvíjať svoje motorické schopnosti. Otáčať sa za hračkami, pretáčať z bruška na chrbát, plaziť. Voľne sa pohybovať.

Ohrádka pre dieťa poskytne bezpečné zázemie, ak sa mu práve nemôžete venovať.

Jedlo takmer všade, kam oko dovidí.

Poznajú to všetci rodičia. Začínajúci gurmáni chcú jedlo skúmať. Kvalitná detská stolička s pultíkom je skvelým miestom na objavovanie jeho farby, tvaru, vône a chuti. Oblečenie ochráni od najväčšieho znečistenia silikónový podbradník s vreckom. A kým bude dieťa obsah taniera ochutnávať, vy si pri ňom môžete napríklad zjesť svoj obed ešte teplý. Na chvíľu vydýchnuť.

Dobrý spánok bez rizika pádu.

Niektoré deti počas spánku radi cestujú po posteli. A po zobudení by sa najradšej ihneď vydali na cestu okolo izby. Detské postieľky poskytujú dostatok miesta a pohodlia pre ich kvalitný spánok. Vy zatiaľ môžete byť pokojní, že sa drobec neskotúľa na zem, kým prídete.

Deti sú prirodzene zvedavé a radi objavujú svet okolo nás.

Zábrana do dverí izby alebo pred schodisko pomôže vytvoriť bezpečný ohraničený priestor, kým ho budete môcť opäť sprevádzať na ceste za novými dobrodružstvami.

 

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú