Turecko je transkontinentálna, eurázijská krajina, ktorá sa väčšinou nachádza na Anatólskom polostrove a menšia časť na Balkánskom polostrove. Pre svoju priaznivú geografickú a strategickú polohu na „križovatke svetov“ predstavuje mimoriadne atraktívnu lokalitu pre import a export tovaru.

Pri pohľade na nominálny HDP je Turecko dvadsiatou ekonomicky najrozvinutejšou krajinou na svete a jedenástou z hľadiska parity kúpnej sily. Táto krajina je jedným z najväčších producentov zlata, striebra, ropy a zemného plynu v juhozápadnej Ázii. V tureckej ekonomike smeruje najväčší podiel HDP do sektora služieb (asi 61 percent). Priemysel má podiel približne 32 percent, pričom zvyšných 7 percent ide do poľnohospodárstva. V Turecku sa vyrába najmä textil, motorové vozidlá, odevy, oceľ, stavebné materiály, ropa, papier. Rozvinutý je v tejto krajine aj chov dobytka a baníctvo.

Spoľahlivá kamiónová doprava Turecko – Slovensko pre váš biznis

Všetky tieto aspekty vedú k tomu, že hospodárske vzťahy medzi Slovenskom a Tureckom zaznamenávajú z roka na rok neustály rast. Taktiež je badateľný rastúci trend pokiaľ ide o dovoz a vývoz tovaru zo Slovensko do Turecka alebo z Turecka na Slovensko.

Ak aj vaše podnikanie alebo jeho časť súvisí so spoluprácou s firmami a spoločnosťami v Turecku, efektívna preprava tovaru z Turecka na Slovensko alebo opačne je pre vás určite kľúčová. A hoci existuje niekoľko druhov prepravy tovaru, kamiónová doprava Turecko – Slovensko je zväčša tou najlepšou voľbou. Ide o lacnejšiu alternatívu leteckej prepravy a zároveň rýchlejšiu alternatívu oproti železničnej či lodnej doprave.

Aby však vaša spoločnosť profitovala zo spolupráce s tureckými spoločnosťami, musí byť preprava tovaru z Turecka na Slovensko (alebo opačne) mimoriadne spoľahlivá. V našej spoločnosti Focus Logistics máme pre vás riešenie.

Cestná preprava tovaru z Turecka na Slovensko a opačne

Ako sme už spomínali, najlepším riešením pre prepravu tovaru je kamiónová doprava Turecko – Slovensko. Aj tá sa však delí na viacero druhov. Najrýchlejším a zároveň najspoľahlivejším riešením je expresná preprava tovaru z Turecka na Slovensko (a opačne), na ktorú sa v našej spoločnosti špecializujeme.

Ak však nepotrebujete prepraviť svoj náklad expresne rýchlo, existujú aj ďalšie možnosti. Jednou z nich je celovozová FTL prepravadruhou čiastočná LTL preprava. Rozdiel medzi nimi je ten, že pri FTL preprave máte k dispozícii celý kamión, zatiaľ čo LTL preprava funguje na princípe zbernej služby, kedy prepravca skonsoliduje viacero menších zásielok od viacerých odosielateľov a tie následne preváža na pravidelných linkách.

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek z týchto spôsobov kamiónovej dopravy, vždy dbajte na to, aby vám prepravná spoločnosť ponúkla aj službu colnej deklarácie. To vám môže ušetriť množstvo času aj problémov.

 

 

Zdroj: Hannes Egler | UNSPLASH.COM

Facebook Comments

You may also like

Naše tipy ako vybrať krovinorez či strunovú kosačku

Či už vlastníte rozľahlý pozemok alebo menšiu okrasnú