Aj keď si v súčasnosti môžete vybrať z množstva rôznych pleťových masiek pravdou je, že tým domácim sa nevyrovnajú. Tie kúpené často obsahujú množstvo chemikálií a syntetických látok, ktoré môžu vašu pokožku dráždiť, spôsobovať zápaly či ekzémy.

Vyrobiť si pleťovú masku môžete aj doma z ingrediencií, ktoré sa bežne v kuchyni nachádzajú. Pokojne si urobte masku proti akné, domáci peeling alebo masku, ktorá pleti dodá potrebné živiny.

Medovo – škoricová maska proti akné

V miske zmiešajte dve polievkové lyžice medu s malou lyžičkou škorice. Poriadne zmes premiešajte a naneste na pleť. Masku nechajte pôsobiť maximálne 15 minút a opláchnite.

Med aj škorica majú antibakteriálne účinky. Vďaka tomu je táto maska výborným prostriedkom proti akné, ktoré spôsobujú baktérie. Na podkožné akné maska nebude mať účinok, ale môže výrazne obmedziť tvorbu bielych pupáčikov na tvári.

Pozor si dajte na škoricu, ktorá je silným alergénom.  Skôr ako si masku nanesiete na pleť urobte si test znášanlivosti na kúsku kože.

Medovo – kávová maska – peeling

Zmiešajte med s mletou kávou a vytvorenú zmes naneste na tvár a nechajte  chvíľu pôsobiť. Mletá káva v tejto maske slúži ako peeling. Tesne predtým ako masku zmyjete krúživými pohybmi si premasírujte tvár. Káva vás zbaví odumretých buniek na pokožke, nečistôt a vyčistí vašu pleť.

Tento domáci peeling vyskúšajte ak vás trápia čierne bodky, ktoré patria medzi jeden z prejavov akné.

Tvarohovo – citrónová maska

Zmiešajte dve polievkové lyžice tvarohu so šťavou z polovičky citróna. Masku naneste na pleť a nechajte pôsobiť cca 10 minút. Táto maska je vhodná pre zmiešaný typ pleti. Zbaví vás nadbytočného kožného mazu, pleť vyčistí a dodá jej aj potrebné živiny.

Tvarohovo – citrónovú masku používajte opatrne ak máte suchú alebo citlivú pleť. Skôr ako si ju nanesiete na tvár vyskúšajte naneste ju na kúsok kože.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je