Každá žena sa chce páčiť a je prirodzené, že rada ukazuje svoju ženskosť. A práve dámskou sukňou dokážete vyzdvihnúť všetky vaše prednosti a naopak, skryť všetko, čo má zostať skryté.

Dámske sukne a ich druhy

Dámskych sukní je naozaj veľké množstvo. Začnite od materiálov. Na trhu sú voľné vzdušné dámske sukne vhodné na letnú sezónu alebo naopak, z pevných materiálov ako je dámska zamatová sukňa alebo menčestrová sukňa či dámska vlnená sukňa, ktoré sa hodia napríklad k čižmám v chladnejšom počasí. Strihovo sa dá vyhovieť dámskou mini sukňou dámam, ktoré majú dokonalé dlhé štíhle nohy. Pre pevnejšie postavy sú zasa vhodné dámske sukne v tzv. áčkovom tvare alebo dámske sukne pre bohyne – dlhé maxi sukne. Tento najobľúbenejší tvar dámskej sukne má doma v šatníku hádam každá žena.

Na šport aj do kancelárie

Aj športovanie je možné v dokonale sadnúcej športovej sukni. Vhodné sú teplákové mini sukne ale objaviť sa dajú aj športové mini sukne s podšitými kraťasmi. Sú praktické napríklad na golf alebo tenis. Do práce v kancelárii si zasa vyberte elegantnú dámsku sukňu, ktorá je podľa etikety najvhodnejšia strihovo po kolená. Tzv. puzdrové dámske sukne sú často kombinované s košeľou alebo elegantným dámskym tričkom. Často sú práve puzdrové sukne súčasťou dámskych kostýmov.

Odlíšte sa farbami

Okrem čiernej a bielej klasiky je vhodné mať v šatníku aj farebnejší model dámskej sukne. Trendom sa stali dámske sukne s potlačou a vzorované sukne. Pre konzervatívnejšie typy sú vhodné jednofarebné sukne, no aj medzi týmito druhmi sa dá vyblázniť výberom žiarivejšej farby. Rozhodnutie, aký štýl, druh a farbu dámskej sukne si zvolíte, je len a len na vás.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny