Značná časť kúpeľní u nás má malé rozmery a dať do nich všetko čo potrebujete je poriadna fuška. Ak ale rozumne využijete každý kúsok priestoru môžete mať aj tú najmenšiu kúpeľňu ako z katalógu. Dôležité je udržať rovnováhu medzi funkčnosťou a štýlom.

Sprchový kút

Umiestniť do kúpeľne sprchový kút má mnoho výhod, o ktorých ste istotne už počuli. V ponukách obchodov ale nájdete aj sprchové kútyväčšou a rozmernejšou vaničkou, v ktorej sa môžete okúpať.

Pokiaľ máte kúpeľňu väčšiu je lepšie zaobstarať si vaňu a primontovať k nej (na stenu) sprchu. Budete si tak môcť dopriať nie len rýchlu sprchu ale aj pohodový kúpeľ. V tomto prípade sprchové dvere môžete nahradiť závesom aby ste zabránili prskaniu vody na podlahu.

Rohová vaňa

Ak sa neviete vzdať vani môžete siahnuť po rohových vaniach. Vyberte si správny rozmer a zaplníte kút v kúpeľni, ktorý by ste inak možno nevyužili. Rohové vane narušia jednoduché rovné krivky, ktoré dominujú kúpeľniam a dajú im štýlový a originálny dizajn.Využite každé voľné miesto v kúpeľni

Rohové umývadlo

Ak ste zvyknutí dávať umývadlo do stredu steny skúste ho dať pre zmenu do rohu. Môžete k nemu dokúpiť spodnú aj vrchnú rohovú skrinku. Využijete tak nie len roh kúpeľne ale zároveň získate miesto, ktoré by ste umývadlom zaplnili. Elegantné sú aj umývadlá na podstavci, ktoré sú tiež vhodné do rohu.

Otvorené police

Pripevnenie bežných otvorených políc na stenu je síce trochu náročnejšie než umiestnenie skrinky ale ak to urobíte určite neoľutujete. Poličky môžete umiestniť na miesta, kam by ste skrinku nedostali (nad vaňu, umývadlo, sušičku, pri okno,…). Získate tak ďalší odkladací priestor, ktorý môžete pohodlne využiť. Do týchto poličiek môžete okrem uterákov či kozmetiky dať aj rastliny v kvetináčoch, ktoré každú kúpeľňu oživia.

Nebojte sa v kúpeľni experimentovať. Využite každý kúsok voľného miesta a podarí sa vám aj do tej najmenšej miestnosti dať všetko čo tam potrebujete. Navyše bude vaša kúpeľňa štýlová, originálna a jedinečná.

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je