Niekto má na podnikanie dostatočný kapitál, ale nemá predstavu, ako začať podnikať. Iný má problém s výberom predmetov podnikania. Tretia skupina ľudí má skvelých nápadov plnú hlavu, ale nemá peniaze. Pre všetky tri skupiny potenciálnych podnikateľov prinášame tipy, ako začať podnikať a v ktorých odvetviach sa v súčasnosti podnikať oplatí.

Ako začať podnikať

Pre väčšinu typov podnikania potrebujete na začiatok kapitál. Výnimku tvoria druhy podnikania, kde využívate vlastné ruky či vlastné know how. V oboch prípadoch máte na výber formu podnikania ako živnostník alebo eseročka. Založenie s.r.o. je o niečo komplikovanejšie, ale eseročka má veľa výhod. Ak si na založenie s.r.o. netrúfate, tak oslovte firmu, ktorá za vás všetko vybaví alebo si kúpte už založenú ready made s.r.o.. Živnosť bez problémov založíte aj vy behom pár minút. Stačí navštíviť živnostenský úrad, vyplniť zopár tlačív a zaplatiť poplatok za predmet podnikania.

Čo práve frčí resp. v čom sa oplatí podnikať

Zdravie a všetko spojené so zdravým

Na jednej strane ľudia jedia nezdravé jedlá, pijú veľa alkoholu a fajčia. Na druhej strane sa svoje neresti snažia prekryť zdravým životným štýlom. Predávať rôzne kávy na spaľovanie, vitamíny na podporu imunity, kolagény pre krásu a farebné cukríky pre lesklé vlasy je stále in. Tieto doplnky stravy sa výborne predávajú, a ak budete predávať vychytenú značku, tak sa vám provízie len tak budú sypať.

Krabičkové diéty a intolerancie

S prvou našou radou súvisí aj druhý tip na podnikanie. Najskôr ľudia poriadne priberú a potom sa snažia schudnúť. Ak máte väčší dom a dobre vybavenú kuchyňu, tak môžete doma pripravovať rôzne krabičkové diétne jedlá a následne ich rozvážať k spotrebiteľom. Alebo sa sústreďte na kuchyňu pre alergikov a ľudí s intoleranciami.

Bazár so všetkým možným pre malé deti

Malé deti rýchlo rastú a neustále potrebujú väčšie oblečenie alebo nové hračky. Založte si stránku, kde budú môcť mamičky predávať oblečenie po svojich deťoch. Za predaj berte provízie alebo vecičky odkúpte a predávajte ich ďalej.

Kreatívna výzdoba na oslavy

Napriek tomu, že sa snažíme ušetriť, narodeniny a iné oslavy si chce užiť úplne každý. Avšak nie každý má zmysel pre originalitu, krásu a výzdobu. Ak ste dostatočne kreatívni, tak sa venujte výzdobe sál alebo výrobe dekorácií na oslavy.

Bistro pre milovníkov psov

Majiteľov štvornohých miláčikov pribúda, ale akosi nepribúdajú podniky, kde by sa dalo so psíkom posedieť aj v zime. Väčšina psíkov si užíva prítomnosť pána v reštaurácii len počas leta, keď sú otvorené terasy. Preto je dobrým nápadom si otvoriť bistro, kaviareň alebo reštauráciu, ktorá bude pet friendly.

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je