Či už sa rozhodnete vycestovať do slovenských hôr, alebo navštívite zahraničie, určite si pred odchodom nezabudnite zaobstarať cestovné poistenie. Vďaka nemu vás nezruinuje žiadna nečakaná situácia.

Poistenie pre športovcov aj turistov

Možno ste to nevedeli, no uzatvoriť si poistenie do hôr je vašou povinnosťou od roku 2006. Vtedy sa rozhodlo, že v prípade výjazdu Horskej služby bude náklady za záchranársky zásah znášať profesionálny športovec i bežný turista, ktorý sa prišiel pokochať nádherným výhľadom. A verte alebo nie, môžu to byť doslova závratné sumy, najmä ak je do akcie zapletený aj vrtuľník. Cestovné poistenie tohto typu však nevyužijete len vo vysokohorskej oblasti, ale aj na všetkých miestach, kam by vás Horská služba mohla prísť zachrániť, teda v jaskyniach, priepastiach a pod. Jej pomoc sa vám zíde v prípade, že prídete k úrazu, niekde uviaznete, zablúdite alebo vás opustia sily na návrat z túry. Cestovné poistenie do hôr má platnosť iba na území Slovenskej republiky, a tak v prípade, že vycestujete do zahraničia, je potrebné sa zabezpečiť cestovným poistením s pripoistením na vysokohorskú turistiku alebo šport.

V horách sa správajte zodpovedne

Aby vám na výlet nezostali iba nepríjemné spomienky a nemuseli ste ho pre svoju ľahostajnosť  splácať celé roky, vopred sa informujte o vhodnom cestovnom poistení do hôr. Ak sa vám nechce chodiť vybavovať poistenie do mesta, poistite sa online, napríklad na stránke Netfinancie.sk. Je to rýchle a pohodlné a v prípade otázok máte možnosť bezplatnej konzultácie s odborníkom. Okrem zabezpečenia výhodného cestovného poistenia si vopred prezrite základné pokyny Horskej služby a informácie o turistickej oblasti. Nepodceňte dôležitosť oblečenia a správnej obuvi a hlavne nepreceňujte svoje schopnosti ani zdravotný stav. V prípade úrazu, uviaznutia alebo zablúdenia kontaktujte Horskú záchrannú službu na čísle 18 300.

 

 

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je