Nájsť výbornú dovolenku teraz, keď už sa sezóna rozbehla, bude poriadne náročné. Ak nemáte ani najmenšie tušenie, ktorú cestovnú kanceláriu si zvoliť, spoľahnite sa na odporúčania svojich kamarátov. Uvidíte, že práve oni vám na základe vlastných skúsenosti poradia najlepšie dovolenkové destinácie. Túžite ale vedieť o ktoré dovolenkové destinácie je tento rok najväčší záujem? Klienti cestovných kancelárii sa tento rok bijú najviac o destinácie v Taliansku a v Albánsku. Chcete tam ísť aj vy? Rezervujte si vyhovujúci termín, zbaľte si svoju dobre naladenú gitaru a choďte si užívať letné dovolenkové dobrodružstvá ďaleko od domova. 

Albánsko – krajina orlov

O tejto krajine sa v posledných rokoch hovorí čoraz viac. Rozrastajúce dovolenkové strediská lákajú mnohých Slovákov na dovolenku práve sem. Pokojné prostredie, čisté pláže a najmä dostupné služby sú veľkým pozitívom. Ak nemáte ešte vybranú dovolenku, skúste tento rok ísť na dovolenku do Albánska. Nie nadarmo sa hovorí Albánsku krajina orlov. Názov symbolizuje strmé hory a prírodný charakter tejto krajiny. Nielen dovolenkári si prídu na svoje, ale aj turisti. Albánsko ponúka bohatý kultúrny program a množstvo historických pamiatok. Uvidíte, že sa v tejto krajine rozhodne nebudete nudiť. Navštívte hlavné mesto Tirana, Sarandu alebo Butrint a uvidíte, že aj ďalší rok vás to bude opäť ťahať na Balkán.

Krajina pizze, futbalu a vína

Aj keď ste si možno mysleli, že Taliansko je už pre mnohých dovolenkárov okukané, nie je to tak. Ešte mnoho Slovákov neokúsilo dovolenku v krajine pizze, futbalu a vína. Tento rok sa vzhľadom na situáciu vo svete dovolenky v Taliansku vypredávajú ešte rýchlejšie ako pominulé roky. Skúste sa čo najskôr dohodnúť s rodinou na termíne dovolenky. Rezervácia cez internet je pomerne jednoduchá a ešte vám ušetrí aj čas. Mnohé cestovné kancelárie majú ešte voľné termíny. Snažte sa ich neprepásnuť.

Taliansko ponúka mnoho krásnych pláži, pekné historické pamiatky a možnosť poznať skvelý a najmä hrdý národ. Pripravte si na tohtoročné leto príjemný program práve v tejto krajine a uvidíte, že už v zime sa nebudete môcť dočkať ďalšieho leta. Za návštevu určite stoja mestá ako Rím, Florencia, Bologna a Benátky. Históriou dýchajúce Taliansko čaká aj na vašu návštevu.

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na