Mať malé deti je veľká radosť. Človek si s nimi užije hromadu zábavy… a keď potrebuje chvíľu „pre seba“, len ich postaví pred akvárium, aby v nemom úžase sledovali plávajúce rybičky. Alebo pred práčku. Ani by ste neverili, na ako dlho dokáže gúľajúca sa bielizeň zaujať detskú dušičku.

… teda aspoň tak si to prestavujú tí, ktorí s malými deťmi nikdy neboli dlhšie ako pár hodín. A ak paríte medzi tých ostatných, určite teraz len krútite hlavou.
Rodičovstvo je v prvých rokoch pekná drina, a to nielen fyzická (únava, nedostatok spánku), ale aj psychická (určite viete, aké je to odpovedať hodinu v kuse na otázku „a prečo?“). Každý rodič by dal aj jednu obličku za týždeň úplného pokoja niekde na Maldivách a bez okolkov by siahol po akýchkoľvek trikoch, len aby si svoj život o niečo uľahčil.

Napríklad také ukladanie detí do postele. Donútiť malých diablov vo veku od 3 – 8 rokov, aby sa prezliekli do pyžama, ľahli si v rozumnom čase a ešte v posteli aj zostali – to je skutočné umenie.  A to ešte nehovorím o skutočnom postrachu – pondelňajšom ráne!

Niekedy to vyžaduje vypätie všetkých síl, aby ste sa prezliekli, najedli, poumývali a prišli načas do škôlky, školy a do práce.

Pritom existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako si s týmto všetkým pomôcť – a nebudete na to musieť ani nič obetovať! Stačí začať uvažovať ako dieťa – a využiť jeho záujmy. Čo tým myslím? Hneď to pochopíte.

Čo si myslíte, že je lepšie – „umývať si zuby“ alebo si „umývať zuby, aby ste ich mali biele ako Elsa z Ľadového kráľovstva?“ Je lepšie „ísť spať“ alebo „ísť za Mimoňmi“?
Samozrejme, že to druhé! Ak aj vaše dieťa (tak ako väčšina dnešných) ide na vlne Pixarovských a Disneyovských hrdinov/hrdiniek, využite to vo svoj prospech.

 

nový tovar 29.02 030-179x179Stačí jednoduchá zmena posteľného povlečenia alebo tričiek, či nohavíc – a z dennodenných starostí sa môže stať pokojná rutina. Každá činnosť môže byť oveľa jednoduchšia, ak ju spojíte s obľúbenou Disneyho postavou. Keď budú mať vaše deti také Disney oblečenie alebo obliečky, ktoré sa im budú páčiť, budú ich nielen rady nosiť, ale tiež nebudú mať problém s ranným obliekaním. Už sa predsa tešia na to, keď si znova dajú na seba to tričko s Mášou a medveďom!

A presne takto si dokážete uľahčiť všetky ranné a večerné rituály!

 

Neviete, kde by ste mohli získať veci práve s tou postavičkou, ktorú miluje vaše dieťa? Skočte na disneymania.sk – určite nájdete to, čo hľadáte! J

Tak na čo ešte čakáte? Pozrite sa na svet okolo seba očami svojho dieťaťa a uvidíte, koľko vecí vám pôjde s obľúbenými hrdinami jednoduchšie!

 

 

Autorské právo: macsim / 123RF Reklamní fotografie

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny