Ako všetko, aj móda má mnoho pravidiel. Písaných, no väčšina je takpovediac nepísaná. My ich však aj tak poznáme a ak môžeme, riadime sa nimi.

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, kto tieto zákazy či príkazy vymýšľa a či sú vôbec dôležité? Povieme Vám, ktoré módne rady rozhodne nepočúvajte a pokojne sa nimi neriaďte. Už nikdy!

Toto je len pre modelky

Niekedy sa nás módne domy snažia presvedčiť o tom, že daný kúsok odevu nie je pre každú ženu. Vy si to však napriek tomu vyskúšate, hoci zďaleka nedisponujete modelkovskou postavou a vážne, príliš Vám to nesedí. Je to ale z dôvodu, že nemáte meter osemdesiat a osí pás? Možno je to len o zlom strihu vybranej sukne, nie o Vašej postave. Nenechajte sa preto presvedčiť o tom, že tie skvelé dámske svetre sú len pre hŕstku vybraných a skúšajte, skúšajte… Až kým aj Vám konečne niečo nepadne ako uliate.

 

1356
Jeden výrazný doplnok

Tak hovoria pravidlá: Vybrať si iba jeden výrazný doplnok a zvyšok outfitu nech je čo najviac neutrálny. Toto už tiež neplatí. Takže sa zbytočne neobmedzujte a pokojne si dajte tie veľké náušnice k neprehliadnuteľnej značkovej kabelke. No a čo. Podstatné je, aby to dokopy ladilo a aby ste sa v tom Vy cítili komfortne a príťažlivo.

 

Naberte odvahu

Bojíte sa investovať do trendy kúskov, lebo si myslíte, že ďalšiu sezónu si ich už neoblečiete? Že vyjdú z módy? A tak radšej dookola obmieňate overené pánske svetre v troch farbách. Lebo klasikou nič nepokazíte. Áno, s tým súhlasíme, avšak občas je fajn vyskúšať niečo nové, oživiť svoj šatník odevom, ktorý Vám dodá novú iskru a šmrnc.  Všímajte si aj aktuálne módne štýly a trochu zaexperimentujte. Aspoň občas.

 

Sexy iba v podpätkoch

Dámy, aj Vy veríte tomu, že sexy ste jedine v lodičkách na vysokom podpätku? A tak dobrovoľne každý deň trpíte, len nech ste príťažlivé. Lenže v niektorých zamestnaniach je skutočne veľmi nepohodlné, ba priam nereálne stáť celý deň na nohách v desaťcentimetrových ihličkách. Áno, vyzeráme v nich skvele, krásne nás zoštíhlia aj predĺžia nohy, ale predstava, že v balerínkach nie ste sexy, je mýtus. Tak ho vyvráťte.

 

 

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny