Žiadne mužské oblečenie by nebolo kompletné bez doplnkov, ktoré dotvoria celkový vzhľad. Či už je to z praktického účelu, alebo len kvôli imidžu. No muži len zriedka priznajú, že si dávajú záležať na štýle svojho obliekania a ešte zriedkavejšie ich zaujímajú doplnky, čo je chyba.  Pomôžu vášmu vzhľadu stať sa atraktívnejším.

Ak sa však muži o seba starajú a záleží im na ich štýle obliekania, nebýva to už len preto, že chcú zapôsobiť na ženy.  Chcú urobiť skvelý dojem pre každého. Keď vyzeráte skvele, tak sa skvele cítite a spozorujete to aj vo svojom správaní.

Výber správnych detailov na doladenie oblečenia je preto niečo, na čo treba myslieť rovnako ako na výber samotného oblečenia. Existuje obrovské množstvo doplnkov pre mužov a môže byť ťažké vybrať si to svoje. Avšak, aby ste zladili váš vzhľad a štýl, nepotrebujete ich veľa.

Jeden doplnok nad všetkými

Je niekoľko kľúčových doplnkov, ako sú okuliare, prsteň, retiazka, opasok, taška či kravata, ktoré sú najbežnejšie no nie sú vhodné na každú príležitosť. Nosia sa v závislosti od sezóny, toho čo robíte, prípadne podľa udalosti. Existuje však aj jediný doplnok, ktorý môžete nosiť každý deň a sú to pánske hodinky.

Kedysi dávno boli hodinky nutnosťou, niečo čo si muži a ženy dali na zápästie každé ráno. Bolo to nevyhnutné, inak by ste nevedeli čas dňa a všade by ste meškali. S príchodom mobilov a smartfónov, ľudia kvôli kontrole času hodinky používať prestali. Odsunuli sa trochu na vedľajšiu koľaj, no sú stále populárne a využívané už viac ako doplnok.

Hodinky sú mimoriadne štýlové a rozhodne neslúžia len na zistenie času. Vyzerajú dobre skoro s každým druhom oblečenia a prezrádzajú o vás viac než si myslíte. Vysielajú signály o tom kto ste, prezrádzajú váš zmysel pre štýl a detail.

V súčasnosti sa hodinky delia na dva druhy a to Quartz alebo mechanické hodinky.

Môžete si vybrať Quartz hodinky, ktoré sú najbežnejšie a najpopulárnejšie. Sú poháňané baterkou a kým je plná, tak sa nezastavia. Nie je potrebné sa o nich nejako zvlášť starať, stačí len meniť batériu. Hodinky sú veľmi presné, pomerne odolné a všeobecne cenovo dostupnejšie.

Mechanické hodinky sú poháňané čisto mechanickým strojčekom, bez akejkoľvek elektroniky batérie. Hodinky sa delia na dva druhy a to na automatické a manuálne naťahovacie.

Automatické zaisťuje rotor, ktorý sa v hodinkách pri pohybe ruky otáča a tým naťahuje hlavnú pružinu, ktorá zaisťuje chod strojčeka.

Manuálne naťahovacie treba každý deň ručne natiahnuť, aby mali energiu pre funkčnosť.

Mechanické hodinky sú hodinkami gentlemanov a ich majiteľ dáva najavo svoje hodnoty a postavenie. Sú síce menej presné ako quartzové a v priebehu dňa môžu stratiť rozmedzie 5-10 sekúnd. No v dnešnom analógovom svete sú to impozantné kusy strojov mechanického výkonu.

Mechanické hodinky možno považovať za vedomý krok späť, pretože nie sú praktické pre každého. Aj napriek tomu, majú veľkú popularitu a každý skutočný milovník hodiniek ich jednoznačne uprednostní, pred tými quartzovými.

Hodinky predstavujú vrchol zručnosti, sú to umelecké diela ktoré pracujú na technológií starej niekoľko stoviek rokov. Ľudia ich obľubujú, pretože oceňujú vynaliezavosť a neúnavnú prácu, ktorá za nimi stojí. Preto ich hodnota nikdy neklesne, práve naopak.

Doplnky majú všeobecne význam aj napriek tomu, že zaberajú iba malé percento svojej vizuálnej prezentácie. Pre mnohých mužov sú pánske hodinky jediný účinný doplnok, do ktorého sa oplatí investovať.  Je lepšie mať jeden celkom pekný kus, ako niekoľko výstredných zbytočných  hodiniek.

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny