Nový rok je skvelý čas na to začať niečo nové. Či už to znamená konečne si zorganizovať šatník a upratať kuchyňu, alebo iný projekt na aktualizáciou estetiky vášho domova. Rok 2022 bude stále klásť dôraz na prirodzenosť a udržateľnosť v dizajne. Bude to zmes retro a prírodných farieb, ako béžová a rôzne odtiene zelenej. Vo všeobecnosti to bude neutrálnejšia a základnejšia farebná paleta.

Prečítajte si o hlavných trendoch bytového trendu, ktoré podľa mnohých interiérových dizajnérov čakajú v roku 2022.

3+1 top trendov na rok 2022

1. Udržateľnosť a prírodné materiály

Udržateľnosť a používanie prírodných materiálov budú hlavným dizajnovým trendom roku 2022. Udržateľnosť a používanie organických materiálov sa v posledných rokoch stali populárnymi a inak to nebude ani v roku 2022. So zvyšujúcim sa záujmom verejnosti o alternatívne bývanie či klimatické zmeny sa myšlienka trvalej udržateľnosti preniesla aj do interiérového priemyslu a našich domovov. S tým súvisí aj to, ako a aký nábytok či doplnky do interiéru kupujeme.

Korok bude hrať veľkú úlohu v tomto trende. Tento obnoviteľný a biologický materiál nájdeme prevažne v kuchyniach. Prináša teplo, textúru a je ideálny na izoláciu.

Vedeli ste, že…

… váš byt’ môžete zatepliť aj fúkanou izoláciou?

2. Prerábanie domáceho priestoru a upcyklácia

Rok 2020 zmenil spôsob, akým sme žili, spali a pracovali. A ďalší nový rok je vhodný na začatie projektu svojpomocne.

Určite ste aj vy v poslednej dobe zaznamenali, že upcyklácia sa stala jedným zo spôsobov, ako si vytvoriť udržateľnejší domov. Upcyklácia vo všeobecnosti znamená, že vezmete staré alebo nechcene kúsky a premeníte ich na nový produkt.

S ohľadom na udržateľnosť je upcyklácia interiérovým trendom, ktorý môžu vyskúšať všetci. Môže to byt šitie a prerábanie starého oblečenia, montáž drevenej žalúzie, maľovanie steny, stavba nového písacieho stola až po výrobu záhradného nábytku z drevených paliet. Je to zároveň skvelý spôsob, ako znížiť množstvo odpadu, šetriť našu prírodu a udržiavať naše domovy krásne.

Tip: Plánujete predaj alebo prenájom bytu? Prečítajte si, ako môžete využiť produktovú a reklamnú fotografiu pri prenájme/predaji bytu.

3. Starožitnosti, vintage a návrat k retru

Starožitnosti a starožitné nálezy sa stanú preferovanými prvkami a dekoráciami do interiéru. Upcyklovaný, starožitný alebo použitý nábytok, má nielen svoj osobný príbeh, je to aj ekologickejší prístup k zariaďovaniu domácnosti.

Keďže používanie starožitností v domácnostiach v poslednom roku nabralo na úspechu, uvidíme špecifickejšie štýly, ako napríklad starožitný drevený nábytok, konferenčné stolíky a stoličky zo 17. storočia či zamatové kreslá, ktoré sú pohodlné a dodajú vašej domácnosti šmrnc.

V praxi to bude znamenať oživenie nostalgických dizajnových prvkov, ako sú bouclé, metalíza či farebné sklo. Čo sa týka doplnkov, hľadajte dimenzované stolné lampy, veľké svietniky, rustikálne obliečky a prikrývky.

4. Odtiene zelenej

Odtiene zelenej
Odtiene zelenej

 

Naše spojenie s prírodou a svetom okolo nás asi nikdy nebolo dôležitejšie ako teraz. Po takom dlhom čase, keď sme boli uväznení vo vnútri, sme si uvedomili silu prírody, ktorá nás povznáša a upokojuje.

Čo sa týka farieb, do interiéru vstupuje každý odtieň prírody. V poslednej dobe sa však záujem o zelený interiér a zelené doplnky nesmierne zvýšil. Vďaka použitiu rastlín či dreva sa čoraz častejšie v našich interiéroch prelínajú zelené a prírodné tóny. Môžeme ich vidieť na zelených poťahoch pohoviek, šalviových alebo olivových maľovaných stenách alebo jutových kobercov.

Ak máte radi farbu, ale nechcete robiť veľké zmeny, pridajte ako do vašej domácnosti jednoduché doplnky ako vankúše alebo vázy a svietniky, ktoré majú sýtu zelenú farbu.

V roku 2022 sa trendy v interiérovom dizajne budú sústreďovať na rekultiváciu priestorov a výber farebnej palety bude zahŕňať tie farby, ktoré symbolizujú pocity nádeje a pozitivity. To, ako si zdobíme naše domovy, sústreďovať na trvalú udržateľnosť, Pokiaľ ide o materiály a značky, od ktorých nakupujeme trendy sa budú sústreďovať na trvalú udržateľnosť, prenesenie prírodného sveta do interiér a obnovu obytných priestorov, aby sa prispôsobili flexibilnému každodennému životu.

 

 

Dominika Blchová, SEO služby a copywriting

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny