Výber prechodnej bundy vôbec nie je jednoduchý. Prechodnú bundu nosíme okrem zimy prakticky celoročne. Poznáte to, sú dni, kedy sa aj v teplých letných mesiacoch ochladí a vy musíte, aj keď veľmi nerada, vytiahnúť prechodnú bundu zo svojho šatníka. Preto by ste mali myslieť na to, aby sa hodila prakticky k väčšine kúskov vášho šatníka. Podľa čoho vyberať prechodnú bundu?

Prechodná bunda vás musí zahriať

Pri výbere prechodnej bundy myslite predovšetkým na to, že úlohou prechodnej bundy je predovšetkým zahriať. Preto dbajte na správny výber materiálu prechodnej bundy, všimnite si, či je podšitá. Rozmyslite si, do akej teploty je vhodná. V šatníku by ste mali mať jednu ľahšiu bundu, ktorá je vhodná skôr na chladnejšie letné večery. Na túto príležitosť môžete zvoliť aj teplejšiu mikinu. Druhý kúsok by mal byť schopný udržať vás v teple počas daždivých a chladných dní na jeseň.

Správny strih prechodnej bundy

Všimnite si, aké veci vám prevládajú v šatníku. Nachádzajú sa v ňom skôr nohavice alebo šaty a sukne? Podľa toho totiž vyberáme prechodnú bundu. Ak ste zarytý nohavicový typ, ktorý dá na seba sukňu iba v nevyhnutných prípadoch, môžete siahnuť po športových dlhších strihoch siahajúcich do polovice bokov. Prípadne vyskúšajte krátku koženú bundu. Ak preferujete sukne, vhodnou voľbou pre vás budú krátke farebné koženkové bundy, ktoré pôsobia veľmi jemne a skvelo sa hodia do vášho elegantného štýlu.

Vyberte správnu farbu

V zimných mesiacoch zvykneme preferovať tmavé farby. Ako klesnú teploty, všimnite si, že všetci sú oblečení v čiernej, sivej a tmavomodrej. To však nemusí byť pravidlom. Prechodná bunda môže byť skvelým oživením vášho šatníka. Vyskúšajte túto sezónu výrazné farby žltej, červenej, zelenej a ružovej. Tieto farby spravia aj z nudného šatníka pestré oživenie, vďaka ktorému budeme svoju prechodnú bundu milovať. K farebným bundám sa hodia roztrhané rifle, šedé slim nohavice alebo (ak máte odvahu) aj farebné nohavice.

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny