Vďaka Nemocnici Bory sa Slovákom otvorili dvere zdravotníckeho zariadenia, ktoré sa vyrovná štandardom najlepších svetových nemocníc. Pacientom je k dispozícii široké spektrum ambulancií a nemocničných oddelení na špičkovej úrovni. Pre budúce mamičky je výbornou správou, že svoje dieťatko môžu priviesť na svet v pôrodnici Bory. Čím nová pôrodnica v Bratislave vyniká?

Diskrétne nepriechodné pôrodné sály

Mnohé rodičky sa stretli s nepríjemnou skutočnosťou v slovenskom zdravotníctve, kedy boli nútené rodiť za prítomnosti iných žien. Pôrodné sály sú často oddelené len paravánom či inou bariérou, ktorá neumožňuje ženám rodiť v súkromí. Nová pôrodnica v Bratislave Bory disponuje 8 samostatnými nepriechodnými sálami. V sálach nájdete nielen najmodernejšiu techniku, ale tiež príjemné prostredie a súkromie vlastnej toalety.

Pri pôrode smie byť prítomný aj otecko. Rodička si môže vybrať pôrodnú polohu a taktiež má na výber rôzne možnosti pre elimináciu bolestí – napríklad muzikoterapiu alebo arómoterapiu. Počas pôrodu je rodičke plne k dispozícii pôrodná asistentka.

V prípade komplikácií sú vedľa pôrodných sál umiestnené operačné sály, v ktorých je možné vykonať sekciu a iné urgentné zákroky. V Nemocnici Bory sú k dispozícii novorodenecké inkubátory priamo v izbách rodičiek. Znamená to, že aj deti s nízkou pôrodnou hmotnosťou sú v spoločnej izbe s matkou.

Bonding pre okamžité vytvorenie puta

Moderné metódy v pôrodníctve podporujú, aby bola matka s bábätkom neustále v blízkosti. V pôrodnici Bory sa plne realizuje bonding. Novorodenec je priložený k matke ihneď po pôrode, čo pomáha dieťatku prekonať adaptačný stres. Ak je pôrod bez komplikácií, na tele matky prebiehajú počiatočné vyšetrenia bábätka. Vďaka tomuto procesu sa dieťatko rýchlejšie stabilizuje, spustí sa laktácia rodičky a vytvorí sa puto medzi matkou a bábätkom.

Moderne a pohodlne zariadené izby

Približne dve hodiny po pôrode sú matka s dieťaťom prevezení do nemocničnej izby. Na oddelení šestonedelia sa nachádza 35 jednolôžkových izieb, ktoré sú moderne a pohodlne zariadené. V prípade záujmu môže na izbe s matkou a dieťaťom spať aj rodinný príslušník. Všetky úkony a vyšetrenia sú počas hospitalizácie realizované v prítomnosti matky. Väčšina rodičiek je prepustených z nemocnice po 72 hodinách. Popôrodná starostlivosť o matku a dieťa prebieha v nemocničných ambulanciách.

Pôrodnica Bory a bonusy navyše

Okrem všetkých uvedených benefitov je možné v pôrodnici Bory odobrať a uschovať pupočníkovú krv a tkanivo. Krv a tkanivo môžu v budúcnosti pomôcť pri liečbe ochorení dieťaťa ako je mozgová obrna, diabetes, problémy so srdiečkom alebo pri poranení miechy. Ďalšou bonusovou službou je možnosť výberu pôrodníka a pôrodnej asistentky. Pôrodná asistentka je s rodičkou po celý čas od jej príjmu až po pôrod.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je