Farmári vlastniaci menšie farmy čelia mnohým výzvam pri svojej práci s ohľadom na veľkosti pozemkov, kŕmenia zvierat či kontroly pozemku. V tomto kontexte sa stávajú úžitkové a nákladné štvorkolky neoceniteľnými spoločníkmi. Prečo kúpiť na farmu štvorkolku a akými spôsobmi je možné toto terénne vozidlo využívať?

Nemýľte si pracovnú a športovú štvorkolku

Veľa ľudí si myslí, že štvorkolky sa dajú využiť len na zábavu. Často sú vidieť na pretekárskych dráhach a off road trasách, kde na nich jazdci skúšajú rôzne nebezpečné manévre. Ak by ste však nazreli za dvere farmárov, našli by ste za nimi úplne iných model štvorkoliek – úžitkové a nákladné. Pracovné štvorkolky majú špecifický vzhľad, ktorý ich odlišuje od rekreačných modelov. Ich konštrukcia je navrhnutá tak, aby štvorkolka zvládala ťažké práce. Úžitkové štvorkolky majú pohodlné sedadlá a ergonomický dizajn, ktorý zabezpečuje pohodlie počas dlhých pracovných dní. K pracovných štvorkolkám je možné pripojiť variabilné náradie.

Ktorá štvorkolka lepšie poslúži – úžitková alebo nákladná?

Úžitkové štvorkolky sú navrhnuté s ohľadom na potreby farmárov v oblasti kompletnej starostlivosti o farmu. Sú robustné, majú dobrú ťažnú silu, výkonný motor a pneumatiky, ktorých trakcia si poradí s každým terénom. Dokážu splniť všetky úlohy na farme a prejsť terénom v rôznych podmienkach. Okrem práce na farme dokážu taktiež prevážať náklad v prípade, že štvorkolka bude ťahať prívesný vozík.

Nákladné štvorkolky sú kombináciou úžitkového modelu a nákladného vozidla. V mnohom sa podobajú na malotraktor. Ich výhodou je krytá kabína a vstavaná korba, ktorá sa dá vyklápať. S pomocou nákladnej štvorkolky na farme spravíte všetku ťažkú prácu a navyše dokážete prepraviť úrodu, seno a poľnohospodárske náradie.

Ako plne využiť štvorkolky na farmách

Pre malých farmárov sú pracovné štvorkolky nielen nástrojom na prácu, ale skutočným partnerom pri plnení každodenných poľnohospodárskych úloh. Vďaka ich spoľahlivosti, výkonu a jednoduchej ovládateľnosti sú veľkým prínosom pre zvýšenie efektivity práve.

  • Farmári ocenia unikátne vlastnosti pracovných štvorkoliek, ktoré im dodávajú prípojné zariadenia a náradie pre práce na poli a v záhrade. Pracovné štvorkolky a side by side štvorkolky can am majú aj možnosť pripojenia prívesu, čo rozširuje ich využitie pri preprave veľkých nákladov.
  • Pracovné štvorkolky sú vynikajúcim nástrojom pre rôzne úlohy na farme. Sú ideálne na prepravu sena z poľa do stajne, na rozvážanie hnoja alebo na presun dobytka. Ich schopnosť pohybovať sa v rôznych terénnych podmienkach znamená, že sa s nimi dá ľahko prejsť po záhradách či lesných úsekoch. Po pripojení náradia sa stávajú kosačkou, pluhom, odhŕňačom snehu alebo posýpačom.
  • Jednou z najväčších výhod pracovných štvorkoliek je ich schopnosť znižovať náklady a zvyšovať produktivitu. Farmári môžu rýchlo a efektívne vykonávať rôzne úlohy, čo vedie k úspore času a energie. Štvorkolky nahradia mnohé drahé poľnohospodárske stroje

Pracovnú a nákladnú štvorkolku si môžete sami zostaviť na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html. Vďaka konfigurácii získate terénne vozidlo, ktoré vám bude pomáhať so všetkými povinnosťami na farme.

 

 

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je