Pamätáte si ešte na rady skúsenejších o tom, ako náročné je stravovanie v tehotenstve a aké rôzne problémy prináša? Vďaka moderným doplnkom stravy to dnes môže byť skutočne hračka!

Pre mnohé ženy je tehotenstvo krásnym obdobím života, ale veľa si ich to uvedomí až po tom, ako si tehotenstvom prejdú. Veď to poznáte, všetky tie zákazy a príkazy, čo môžete a nemôžete robiť, aby ste dieťatku náhodou neublížili, obmedzenia výživy, pohybu a podobne. A to všetko často spojené s rôznymi zdravotnými problémami a obavami zo samotného pôrodu a toho, čo bude potom. Jedným z najväčších problémov je strava tehotnej ženy. Tá by nemala obsahovať jedlá náročné na strávenie, potraviny, ktoré nadúvajú, kyslé potraviny, ale aj jedlá, ktoré sú chuťovo výrazné, ako napríklad čili alebo cesnak. Je to skutočne náročné, nielen z hľadiska, že tieto potraviny možno patria medzi vaše obľúbené a takto si ich poriadne dlho nebudete môcť dopriať, ale aj z výživného hľadiska. Vyškrtávaním rôznych potravín vyškrtávate množstvo vitamínov a minerálov. A vedzte, že vitamíny pre tehotné sú skutočne dôležité. Ako tieto látky dopĺňať?

Vyvážená strava alebo doplnky stravy?

Výživa v tehotenstve je často diskutovanou témou a veľa žien je na pochybách, ako sa správne stravovať. Zostaviť si jedálniček, v ktorom budú zahrnuté jedlá, ktoré obsahujú všetky potrebné látky na bezproblémové tehotenstvo a dojčenie je takmer nemožné a hlavne mimoriadne finančne náročné. Oveľa lepším nápadom sú tak doplnky stravy, napríklad MamaDHA. Základom tohto doplnku stravy je DHA – kyselina z omega3, ktorá je doplnená o mnohé iné dôležité prvky, konkrétne kyselinu listovú, horčík, jód a vitamín D. Zároveň ale neobsahuje zložky, ktoré by mohli byť nebezpečné, ako napríklad vitamín A a železo, ktoré predpisuje gynekológ. Ak teda hľadáte bezpečný a overený doplnok stravy pre tehotné, riešenie máte pred očami, je ním MamaDHA!

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny