Alebo aké to je, keď je Kuba bez rumu a pouličnej hudby. Tento stav nastal pri smutnej správe. Pri úmrtí Fidela Castra bol vyhlásený 9-dňový štátny smútok. Počas týchto dní bol zakázaný predaj alkoholu a hranie pouličnej hudby.

Tento zákaz nemohol porušiť nikto. V Havane odmietal naliať alkohol každý. Chodili kontrolóri a sledovali, či niekto neporušoval tento zákaz. Nikdy by človek ani nepovedal, že sa takýto zákaz na Kube naozaj bude aj dodržiavať. Veď ku Kube patrí kubánsky rum v poháriku, poriadna cigara. Salsa, Rumba a Jazz na každom kroku.  Ale smrť Fidela Castra bola udalosťou storočia.

Sprievod s Fidelovou urnou sa z Havany pobral na opačný koniec ostrova do mesta Santiago de Cuba. Komunizmus a prvé kroky Fidela začali práve tu. Santiago je tiež kvalitný rum a klenot rodiny Bacardi.

Niečo kubánske počas štátneho smútku predsa len nevymizlo. Na uliciach sediaci starčekovia, čo si užívali bafkanie  po domácky šúľaných cigar. „Viva Fidel“ kričali všetci. Po 9 dňoch Fidela Castra pochovali, štátny smútok sa skončil a život na Kube sa vrátil do starých koľají.

Facebook Comments

You may also like

Bojíte sa kúpiť ojazdené auto zo zahraničia? So službou Caraudit nemusíte

Nákup automobilu prostredníctvom internetu môže pre väčšinu z