Paríž je hlavné mesto Francúzska, ktoré je známe najmä svojou históriou, kultúrnymi atrakciami, výborným jedlom a okrem toho je aj hlavným symbolom módy. Paríž je energické mesto, ktoré patrí medzi hlavné destinácie mnohých cestovateľov a najmä zamilovaných párov.

Aleksander III bridge in Paris

Umenie

Už po celé stáročia je Paríž centrom mnohých medzinárodných umelcov. Najnavštevovanejšie múzeum na svete je múzeum Louvre, ktoré priťahuje milióny návštevníkov. Ponúka tisíce zbierok tých najznámejších originálnych diel od slávnych umelcov ako je napríklad Mona Lisa od Da Vinciho.

Múzeum d´Orsay je národné múzeum, ktoré ponúka mnoho umeleckých zbierok maliarstva, nábytku, sochárstva a architektúry. Múzeum obsahuje aj diela moderného francúzskeho umenia, ktoré pochádzajú z konca 19. storočia.

Skvelé jedlo a kvalitné víno

Pri návšteve Paríža nezabudnite ochutnať lahodné syry, chrumkavé bagety, croissanty, dezerty a paštéty. Varenie a konzumácia potravín sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného francúzskeho života. Ísť do Paríža a neochutnať miestne špeciality je skutočne hriech. Na výber máte takmer z 80 reštaurácií, ktoré sú ocenené hviezdičkou od Michelina.

Francúzske víno patrí medzi najkvalitnejšie a najchutnejšie víno na svete. Krajina ma veľmi dobré podmienky na pestovanie viníc, pričom každé víno má svoj pôvod a históriu.

Mesto módy a štýlu

Parížania milujú elegantné oblečenie, drahé šaty a luxusné šperky. Majú talent byť elegantní pri každej príležitosti. Nakupovanie je pre nich umenie. Či už uprednostňujete značkové oblečenie, second-handy alebo tričká s nápisom „Je t’aime Paris“, určite si prídete na svoje. Nezabudnite na originálne suveníry, ktorými potešíte svojich najbližších.

Eiffelova veža

Eiffelova veža ja jeden z najznámejších svetových symbolov. Meria neuveriteľných 324 metrov a ročne ju navštívi okolo 6 miliónov turistov z celého sveta. Na vrchol veže sa môžete dostať jedným z troch výťahov, ale pokiaľ ste zdatnejší, môžete skúsiť prekonať 360 schodov.  Vyhliadková plocha je určená pre 400 návštevníkov a pri peknom počasí môžete vidieť mesto až do vzdialenosti 70 km.

Počas západu slnka je Eiffelova veža vysvietená  a Vy ju môžete obdivovať aj počas nočnej prechádzky Parížom.

ZDROJ: traveltips.usatoday.com, www.whatparis.com FOTO: Sailorr, andreykr /Dollar Photo Club

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na