Sukne sú veľmi aktuálne a ženské prvky oblečenia. Každá žena by mala mať v šatníku sukňu tej správnej dĺžky a ideálneho strihu. Dôležité je, aby ste ju vedeli správne skombinovať. Je to veľmi jednoduché, stačí sa pohrať s detailmi a Váš výsledný outfit bude neodolateľný.

Správny strih

sukna

Mini sukne sú vhodné pre štíhle dámy, ktoré majú dlhé nohy. Kombinujte ich jednoznačne s vysokými topánkami, ktoré Vašu postavu opticky predĺžia a zoštíhlia. Uvedomte si, že tento typ sukne nepristane dámam, ktoré majú o pár kíl navyše.

„Áčkové „ sukne sú veľmi trendovým a nadčasovým kúskom, ktorý pristane každej postave. Táto sukňa je typická tým, že má tvar do písmena A. Je veľmi pohodlným kúskom, ktorý môžete skombinovať so štýlovou košeľou alebo aj s jednoduchým a obtiahnutým tričkom.  Dodá Vám elegantný a mladistvý vzhľad, pričom ju môžete nosiť do práce alebo kľudne aj na párty.

 

Puzdrové sukne sú charakteristické tým, že sú veľmi obtiahnuté, elegantné, lichotia postave a ich dĺžka siaha až po kolená, ba niekedy aj pod kolená. Sú vhodné na slávnostné príležitosti, rôzne stretnutia alebo pracovné pohovory.  Tento typ sukne skombinujte so sakom alebo s dlhším kabátom.  Ak ste plnšej postavy zvoľte sukňu tmavšej farby, ktorá Vás opticky zoštíhli.

 

Aké topánky?

Vysoké podpätky

Vysoké podpätky sú správnou voľbou najmä vtedy, keď ste sa rozhodli pre mini sukňu alebo puzdrovú sukňu. Puzdrová sukňa je veľmi elegantná, takže v tomto prípade sú vysoké topánky nevyhnutné.

Nižšie podpätky

Pokiaľ máte dlhé a štíhle nohy, môžete skúsiť aj topánky na nižšom podpätku. Na bežné nosenie ju skombinujte s luxusnejšími sandálkami alebo tzv. balerínami. Obľúbené sú aj členkové topánky alebo čižmičky, ktoré sú ideálne do chladnejšieho počasia. Dávajte však pozor, pretože tento typ topánok môže Vaše nohy opticky skrátiť.

Tenisky

Pre „Áčkový“ typ sukne sú vhodné topánky na nízkom podpätku, no skúsiť môžete aj tenisky. Tento vzhľad bude pôsobiť dievčensky a zároveň mladistvo. Pokiaľ sa chystáte na slávnostnú príležitosť, zvoľte topánky na širšom podpätku alebo sandále na platforme.

 

Zdroje:

Text: http://www.wikihow.com/Wear-a-Mini-Skirt

Obrázky:

http://www.collegefashion.net/fashion-tips/class-to-night-out-floral-skater-skirt/

http://www.asos.com/au/Women/Skirts/Mini-Skirts/Cat/pgecategory.aspx?cid=12908&r=2

 

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny