Kúpou auta sa výdavky na vaše nové vozidlo nekončia. Popri údržbe je dôležité mať aj platné poistenie. Havarijná poistka je na rozdiel od PZP dobrovoľná, a preto ju mnoho vodičov považuje za zbytočnosť. Je to ale naozaj tak?

Rozdiel medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením je ten, že PZP kryje škody, ktoré spôsobíte vašim vozidlom. Havarijné poistenie zasa chráni vaše vozidlo pri havárii, náraze alebo iných škodách, ku ktorým prišlo pri zrážke s iným účastníkom premávky, strete so zvieraťom, náraze do prekážky alebo v dôsledku vyčíňania prírodného živlu. Formou voliteľných pripoistení si poistnú ochranu môžete rozšíriť aj pre riziká ako je vandalizmus, krádež alebo iné špecifické hrozby. Zvoliť si môžete aj variant zvaný all-risk, ktorý zahŕňa krytie všetkých rizík, ako je havária, živel, krádež a vandalizmus.

Havarijná poistka presne taká, akú potrebujete

Pre komplexné zabezpečenie vozidla sa odporúča kombinácia PZP a havarijného poistenia. Keď sa však pre havarijnú poistku rozhodnete, je potrebné zorientovať sa v jednotlivých ponukách poistenia. Kde vám dajú najlacnejšie havarijné poistenie? A kde získate výhodnú cenu s rôznymi typmi pripoistení? Stačí využiť online porovnanie cien a odpovede na tieto otázky budete vedieť hneď. Šikovná kalkulačka pre porovnanie cien poisťovní vám za pár sekúnd vygeneruje všetky dostupné ponuky, prehľadne usporiadané spolu s informáciami o poistnom krytí a dostupných pripoisteniach.

O výhodách havarijného poistenia netreba pochybovať. V prípade nehody a škody spôsobenej na vašom vozidle vám práve toto poistenie môže výrazne pomôcť. Ak však ešte stále váhate, s rozhodnutím vám môžu pomôcť aj odpovede na najčastejšie otázky o havarijnom poistení. Presvedčte sa o tom, že havarijná poistka nie je zbytočnosť a môže sa vám veľmi výhodne vyplatiť.

Zdroj obrázka: pixabay.com

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na