Prečo nie je havarijné poistenie zbytočný výdaj?

Prečo nie je havarijné poistenie zbytočný výdaj?

- in Cestovanie
0
Komentáre vypnuté na Prečo nie je havarijné poistenie zbytočný výdaj?

Kúpou auta sa výdavky na vaše nové vozidlo nekončia. Popri údržbe je dôležité mať aj platné poistenie. Havarijná poistka je na rozdiel od PZP dobrovoľná, a preto ju mnoho vodičov považuje za zbytočnosť. Je to ale naozaj tak?

Rozdiel medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením je ten, že PZP kryje škody, ktoré spôsobíte vašim vozidlom. Havarijné poistenie zasa chráni vaše vozidlo pri havárii, náraze alebo iných škodách, ku ktorým prišlo pri zrážke s iným účastníkom premávky, strete so zvieraťom, náraze do prekážky alebo v dôsledku vyčíňania prírodného živlu. Formou voliteľných pripoistení si poistnú ochranu môžete rozšíriť aj pre riziká ako je vandalizmus, krádež alebo iné špecifické hrozby. Zvoliť si môžete aj variant zvaný all-risk, ktorý zahŕňa krytie všetkých rizík, ako je havária, živel, krádež a vandalizmus.

Havarijná poistka presne taká, akú potrebujete

Pre komplexné zabezpečenie vozidla sa odporúča kombinácia PZP a havarijného poistenia. Keď sa však pre havarijnú poistku rozhodnete, je potrebné zorientovať sa v jednotlivých ponukách poistenia. Kde vám dajú najlacnejšie havarijné poistenie? A kde získate výhodnú cenu s rôznymi typmi pripoistení? Stačí využiť online porovnanie cien a odpovede na tieto otázky budete vedieť hneď. Šikovná kalkulačka pre porovnanie cien poisťovní vám za pár sekúnd vygeneruje všetky dostupné ponuky, prehľadne usporiadané spolu s informáciami o poistnom krytí a dostupných pripoisteniach.

O výhodách havarijného poistenia netreba pochybovať. V prípade nehody a škody spôsobenej na vašom vozidle vám práve toto poistenie môže výrazne pomôcť. Ak však ešte stále váhate, s rozhodnutím vám môžu pomôcť aj odpovede na najčastejšie otázky o havarijnom poistení. Presvedčte sa o tom, že havarijná poistka nie je zbytočnosť a môže sa vám veľmi výhodne vyplatiť.

Zdroj obrázka: pixabay.com