Keď renomovaná značka Opel a svetoznámy automobilový koncern PSA podpisovali vzájomnú spoluprácu, ešte sa nevedelo, čo to v budúcnosti prinesie. Dnes tu máme nový Opel Corsa, ktorý sa síce vozí na platforme Peugeot 208, no rozhodne mu nechýba originálna tvár.

Už šiesta generácia mestského autíčka Opel Corsa vznikla nečakane rýchlo. Iba dva roky trvalo novému koncernu PSA vytvoriť model stojaci na platforme CPM, ktorá je totožná s Peugeotom 208. Rýchlosť výroby ani spomenutá zhoda sa na kvalite nemeckého automobilu nijako negatívne nepreukázala. Skôr naopak. Opel môže o nový hatchback Corsa opäť očakávať viac ako priaznivý záujem. Nenadarmo spolu so svojou sestrou Opel Astra patrí medzi najpredávanejšie autá značky Opel.

Záujemcovia sa môžu rozhodnúť medzi klasickým benzínom, úspornou naftou alebo ekologickým elektromobilom. Autíčko si zachovalo šmrnc, ale nechýba mu ani elegancia. Váži iba okolo 1000 kg, a tak možno povedať, že je to malé auto s rýchlym motorom. O to aj konštruktérom išlo, keď vytvárali typické mestské auto, ktoré šetrí palivo a dokáže sa držať pevne aj v zátačkach. Za vyzdvihnutie jeho kvalít stojí fakt, že za 3,9 l nafty dokáže ísť 100 km, čo s jeho 41 litrovou nádržou znamená dojazd až 1000 km!

Hoci auto budí športový dojem, rozhodne nemá kvality ako Opel Grandland. Jeho výhoda spočíva najmä v odľahčenej konštrukcii a v nízkej pozícii vodiča za volantom. Okrem základnej verzie sú dostupné tri vyššie stupne výbavy zamerané na inú cieľovú skupinu. Corsa Edition, Corsa Elegance a Corsa GS Line. Edition nesie tie najobľúbenejšie doplnky, Elegance je zárukou maximálneho pohodlia a Corsa GS Line je popretkávaná športovými doplnkami ako športové sedačky vodiča aj spolujazdca, hliníkové športové pedále alebo chrómová koncovka výfuku či športové nárazníky. Ak hľadáte malú mestskú šikovnú verziu auta Opel Crossland, možno práve variant GS Line bude pre vás to pravé.

 

 

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na