Stali ste sa rodičmi? Vitajte v najkrajšom a zároveň v najťažšom období vášho života. Postaviť sa zodpovedne k tejto veľkej výzve je náročné a vyžaduje si prehodnotiť mnohé  priority.

Jednou z priorít je aj poriadok a čistota. Konkrétne sa zameriam na tri oblasti, ktoré pri menších, ale aj väčších deťoch utrpia a treba im venovať aspoň z času na čas kúsok pozornosti.

ČISTENIE INTERIÉRU VOZIDLA

Z vášho čistého vozidla sa stalo vozidlo, ktoré má množstvo fľakov na sedačkách od rôznych tekutín, špinavú dlážku od detských topánok, či najčastejšie poznávacie znamenie – okopanú zadnú časť predných sedadiel. Výnimkou nebývajú ani fľaky od čokolády, či niekedy i nalepená žuvačka. Proste a jasne, interiér vášho vozidla prešiel zmenou a už sa nepodobá na to, čo býval.

Na bežnú údržbu vozidla vám postačí vysávač a navlhčená utierka, ktorou zotrite bežné okopané časti od špiny a blata. Odporúčam kvalitnú mikrovláknovú utierku, navlhčenú v teplej vode. Rozhodne neskúšajte fľaky čistiť rôznymi prípravkami, ešte viac ich zvýrazníte. Nekvalitnou chémiou môžete dokonca spôsobiť nenávratné škody. Z času na čas zvoľte profesionálne čistenie vozidla, chybu rozhodne neurobíte. Odborná firma používa autokozmetiku, ktorá sa rozhodne s bežnými prípravkami porovnávať nedá. 

ODBORNÉ ČISTENIE SEDAČKY

PR11Tá si tiež užije svoje. Fľaky od mlieka, kakaa, rôznych jogurtov ale spočiatku aj zacikaná. Všetky tieto „nehody“ nechávajú na sedačke svoje stopy. Opäť platí, že pokiaľ máte materiál, ktorý má povrchovú úpravu a znečistenie zadrží na povrchu čo najdlhšie, pretrite miesto iba vlhkou kvalitnou mikrovláknovou utierkou.

Ak sa už špina a fľaky „zažerú“ svojpomocným čistením urobíte viac škody ako osohu. Vyvaroval by som sa aj takzvanej „suchej pene“, ktorá má tendenciu skôr stopy zvýrazniť. Nikdy som nevidel sedačku po suchej pene skutočne vyčistenú, skôr naopak – viac fľakatú.

Profesionálne čistenie sedačky extraktorom zahŕňa jej navlhčenie špeciálnou kozmetikou na sedačky, rozpustenie fľakov, mastnoty a znečistenia a veľmi dôležitý krok, následné odsatie znečistenia. Pri tejto technike a profesionáloch, ktorí dobre ovládajú jednotlivé povrchy, sedačka skutočne bude vyzerať ako nová.

HĹBKOVÉ TEPOVANIE MATRACU

Matrac pri dieťatku je často znečistený práve od klasického pocikania. Agresivita moču je niekedy vyššia, inokedy nižšia a teda i možnosť odstránenia fľakov po ňom. Veľkým nepriateľom je v tomto prípade čas, môže sa stať, že staré agresívne škvrny už nepôjdu dokonale vyčistiť. Odporúčam profesionálne čistenie matracov riešiť čo najskôr.

Odborníci v prípade matracov odporúčajú ich čistenie v intervale minimálne 1x za ½ rok. Je to z toho dôvodu, že v matracoch sa vyskytujú a úspešne prebývajú milióny parazitických roztočov. Živia sa odumretou kožou, vylučujú do matracu svoje výlučky a spoločne s prachom sa stávajú štartom pre takzvanú roztočovú (prachovú) alergiu. Alergici skutočne veľmi rýchlo spoznajú, ktorý matrac sa čistil a ktorý nie a tiež aj fakt, kedy sa čistil.

Veci, ktoré vám pred narodením dieťatka alebo kým ste neboli viac členná rodina vydržali dlhšie čisté, sú špinavé oveľa častejšie. S bežnou údržbou si viete predĺžiť interval profesionálneho odborného čistenia v rozumnej miere, ale nepodceňujte situáciu a z času na objednajte profesionálne vyčistenie. Životnosť vášho čalúneného nábytku a matracov zvýšite, rovnako ako aj kvalitu spánku, či eliminujete možnosť získať a nezbaviť sa „roztočovej“ alergie.

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred