Vedeli ste, že história víriviek je skutočne bohatá? Siaha až do starovekého Egypta, kde už vtedy pochopili a využívali priaznivé účinky vírivých vodných prúdov na ľudské zdravie.

Aj dnes si čoraz viac ľudí s chuťou užije relax či rehabilitáciu vo vírivke. Aké sú tie najzásadnejšie účinky víriviek na naše zdravie?

Masáž, teplo, vztlak

– Masáž – odstraňuje stres, uvoľňuje, zmierňuje napätie svalov.
– Teplo – urýchľuje zotavenie pri poškodení tkaniva, zlepšuje krvný obeh.
– Vztlak – uvoľní chrbticu a kĺby.

Vírivka predstavuje komplexnú terapiu nielen pre fyzickú, ale aj duševnú stránku ľudského organizmu.

Čo všetko vírivka dokáže zlepšiť?

nafukovacia vírivkaNa úvod je dôležité nastaviť optimálnu vodu vo vírivke. Tým sa potom odplavuje stres aj znižuje napätie vo svaloch. Vírivka umožňuje tiež väčšiu pružnosť a zvýšením prívodu krvi do bolestivých oblastí napomáha odvádzať bolestivé pocity z postihnutých alebo presilených častí tela.
Aj čoraz viac astmatikov vyhľadáva vírivku, vlhký a teplý vzduch stúpajúci z teplej vody totiž napomáha uvoľňovať nosové prieduchy. Pridaním vhodnej arómy sa tento efekt ešte navýši.

Teplá víriaca voda pomáha aj pri uzdravovaní sa z menších vnútorných zranení, ľahších pooperačných stavov či rôznych pomliaždenín, taktiež tu dochádza k urýchleniu látkovej výmeny aj k rozširovaniu pórov na pokožke, čím sa tkanivá svalstiev prirodzene uvoľňujú.

Poskytnete ňou úľavu vašim kĺbom, svalom, vírivka má účinný vplyv na kardiovaskulárny systém.
Prúdy vystreľujúce vodu smerom dopredu povzbudia orgány brušnej dutiny, ako aj zažívacie orgány.

A je toho ešte omnoho viac, čomu vírivka dokáže napomôcť

Balzam na dušu

Vírivka však nepôsobí blahodarne len na naše fyzično, rovnako pomáha zlepšiť aj psychické zdravie.

Áno, v dobrej vírivke sa dokonale zrelaxujeme, uvoľníme,  vírivka je preto účinným bojovníkom proti spánkovým poruchám či depresívnym stavom.
Relaxačný pobyt vo vírivej vani zvyšuje telesnú teplotu, ukľudňuje procesy ľudského organizmu, čím sa podporí celkové uvoľnenie. Za tým všetkým je správna kombináciou vody a tepla, ktoré majú na svedomí to, že sa vaše cievy rozšíria a celý organizmus sa prirodzene uvoľní. Stačí aj pätnásť minút vo vírivke a vaša krv je lepšie prekysličená.

Zabojujte aj vy proti bolestiam hlavy, únave či iným ťažkostiam spolu s vírivkou. Spojíte tým príjemné s užitočným, čo je veľmi lákavá predstava, súhlasíte?

 

Facebook Comments

Leave a Reply

You may also like

Európsky katalóg firiem ALL-THE-BEST.EU: online platforma pre Networking

Európsky katalóg firiem a online platforma All-the-best.eu je