O nabíjaní inteligentných hodiniek a inej elektroniky pravdepodobne nepremýšľate. Nabíjačku jednoducho strčíte do zásuvky a počkáte, kým zariadenie nie je nabité na 100 %.

Nabíjanie je však len jedným z faktorov, ktoré významne ovplyvňujú životnosť prístroja. Aby vám batéria slúžila čo najdlhšie, mali by ste vedieť, čo jej prospieva a čo jej naopak škodí.

Ako správne nabíjať smart hodinky

Po dlhšom používaní vašich smart hodiniek sa môže stať, že výdrž ich batérie začne klesať. Aby ste tomu predišli, dodržujte niekoľko jednoduchých pravidiel. Nedovoľte, aby batéria klesla na nulu.

Pokiaľ sa to bude stávať často, dôjde k jej opotrebovaniu rýchlejšie, než keby ste ju nabíjali správne. Nenechajte ju ani dosiahnuť hodnotu pod 20 %. Ideálne je použiť nabíjačku už v momente, keď uvidíte na displeji smart hodiniek 30 %.

Na koľko percent batériu nabíjať

Zastavíte nabíjanie až vtedy, keď je batéria nabitá na 100 %? Nerobte to. Stačí, keď dosiahne 80 až 90 %, pretože nie všetky batérie majú ochranu, ktorá bráni nadmernému nabitiu. Batérii najviac prospeje, pokiaľ ju budete udržovať v intervale medzi 20 a 80 %.

Chyby, ktoré škodia batérii

Niektorých chýb, ktoré znižujú životnosť batérie, sa zrejme dopúšťate i vy. Tomuto by ste sa mali zabrániť:

  • Opakovanému zapájaniu a odpájaniu prístroja.
  • Používaniu nabíjačky od inej značky alebo lacných nabíjačiek bez ochrany, ktorá zamedzí prehriatiu batérie.
  • Vplyvu príliš vysokých a nízkych teplôt, batérie sú určené na používanie v bežných podmienkach, a tak im teplota nad 35 °C ani nízke zimné teploty neprospievajú.
  • Využívaniu hodiniek v priebehu nabíjania, pretože sa u oboch činností teplota batérie i prístroja zvyšuje.
  • Celonočnému nabíjaniu. Po dosiahnutí 100 % sa nabíjanie batérie automaticky zastaví. Pokles o 1 % však spôsobí, že celý proces začne odznova. Opakovanie tohto cyklu vedie k trvalému poškodeniu batérie.

Ako vidíte, starostlivosť o batériu nevyžaduje veľa času. Dodržiavanie týchto zásad však zaručí, že vám batéria vo vašich inteligentných hodinkách bude fungovať dlho a spoľahlivo.

zdroj: unsplash.com

Facebook Comments

You may also like

Zvládnite riešenie problémov s firewallmi Palo Alto Networks prostredníctvom špecializovaného kurzu

V dnešnej dobe, keď sú kybernetické útoky stále