S príchodom jesenného počasia sa začína oslabovať imunita. Pokiaľ ani počas zimných mesiacov nedoprajete organizmu prísun potrebných vitamínov a minerálov, podpíše sa váš nezáujem o zdravie na oslabenej imunite. Prídu únava, rýchle zmeny nálad, zlý spánok a o slovo sa prihlási aj pretrvávajúca nádcha a kašeľ. Ak sa chcete pripraviť na jarnú chrípkovú epidémiu, je najvyšší čas začať s podporou imunity, a to formou doplnkov stravy.

Bohužiaľ, zelenina bežne k zakúpeniu v obchodoch obsahuje veľa chémie. Ak nemáte vlastné vypestované zásoby alebo nemáte kde nakupovať zeleninu či ovocie priamo od farmára, je nevyhnutné doplniť vitamíny tiež formou doplnkov stravy, ako sú nasledujúce produkty.

Zinok forte

Prvým doplnkom stravy, ktorý prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, je Zinok forte. Jedná sa o prípravok, ktorý prispieva k správnej syntéze DNA a bielkovín. Prostriedok navyše pomáha udržať zdravé kosti, pevné vlasy aj nechty. Prejaví sa tiež na zlepšenom stave pokožky a zraku. V balení je šesťdesiat kapsúl, takže vydrží na dva mesiace.

Selén forte

Ďalším preparátom je Selén forte, ktorý udržuje zdravé vlasy a nechty. Zároveň sú vaše bunky chránené pred oxidačným stresom, zlepší sa funkcia štítnej žľazy, ba dokonca aj imunitného systému. Selén forte obsahuje okrem selénu tiež vitamín E. V balení je rovnako ako u Zinku forte šesťdesiat tabletiek, pričom odporúčané dávkovanie je jedna tableta denne.

Chróm-Combi

Za zmienku stojí ešte Chróm-Combi, čo je prípravok, vďaka ktorému sa glukóza dostáva z krvi do buniek oveľa rýchlejšie ako normálne. Bunky tak majú dostatok cukru, a tým pádom nedochádza k únave. Chróm-Combi podporuje funkciu imunitného systému, kĺbov, zraku a tvorbu DNA. Ďalej je odporúčaný na plodnosť a reprodukciu.

Facebook Comments

You may also like

To najlepšie pre váš zrak – ako vybrať dobrú očnú kliniku

Zdravie očí je neoceniteľným darom, a preto je