Drevené okná sa v domácnostiach používajú už stovky rokov a niet sa čomu čudovať. Ide totiž o ekologicky materiál, ktorý nie je škodlivý pre naše životné prostredie, pričom dizajnové prevedenie materiálu akým je drevo, je nenahraditeľné. Pýtate sa, prečo sú drevené okná tou správnou voľbou? Aké výhody poskytuje a čo všetko by ste mali vedieť pred tým, ako po týchto oknách siahnete?

Výborné tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré sú bezkonkurenčné

Drevo je prírodný izolátor, vďaka ktorému sú drevené okná energeticky efektívne. Správne nainštalované drevenéokná pomôžu zabrániť netesnostiam a prúdeniu vzduchu, ktoré ovplyvňuje teplotu v dome. Výhodou je, že ak sa rozhodnete pre inštaláciu nových drevených okien, budete si ich kvalitu užívať skutočne desiatky rokov. Treba však zaistiť ich dôkladnú a pravidelnú údržbu, ktorá slúži k zaisteniu toho, aby drevené okná boli z estetického a kvalitatívneho hľadiska rovnaké ako na začiatku. Pretože drevo je organický materiál, na rozdiel od sklenených vlákien je zárukou dostatočnej izolácie proti poveternostným vplyvom. Prirodzené opotrebenie drevených okien sa dá v priebehu rokov samozrejme očakávať, ale pravidelné prefarbenie alebo povrchová úprava im zaistí ten najlepší a najprirodzenejší vzhľad.

Inšpirujte sa talianskym dizajnom

Pre náročných zákazníkov sú skvelou voľbou okná z rady Vision inšpirované talianskym dizajnom. Vyznačujú sa minimalistickým dizajnom v dreve, ale tiež tepelnoizolačnými vlastnosťami na prvotriednej úrovni. Tento typ okien je možné použiť trebárs všade tam, kde nebudú svojim dizajnom narúšať vonkajšiu fasádu objektu, Nová realita do tradičnej architektúry je presne to, čo spĺňajú tieto štíhle okenné krídla s rámom. Ak aj vy hľadáte nadčasové drevené či drevohliníkové okná od Kunaj.sk, nechajte si poradiť od odborníkov, ktorí majú v tomto smere bohaté teoretické a praktické skúsenosti.

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred