Po dlhom, stresujúcom a namáhavom dni sú chvíle strávené s chápavým a na nič sa nepýtajúcim spoločníkom priam povznášajúce. Ak si myslíte, že reč je o partnerovi či priateľovi, tak sa mýlite! Hovoríme o poháriku kvalitného a správne vychladeného drinku v prítmí štýlového baru či len v pohodlnom kresle doma.

Z histórie nápoja Captain Morgan

Captain Morgan je liehovina, ktorú vyrába britský konglomerát Diageo. V roku 2001 ju kúpil od spoločnosti Seagram, ktorá spolu s rodinou Bacardi vlastnila viaceré veľké závody na výrobu alkoholu v Portoriku. Názov tejto značke zapožičal asi najznámejší waleský korzár sir Henry Morgan, ktorý bol dobre známym dobrodruhom, moreplavcom, ale tiež jamajským guvernérom.

Cesta k unikátnej chuti tejto liehoviny bola vylepšovaná počas mnohých rokov receptúrami viacerých majiteľov liehovarov, či už v Portoriku, alebo na Panenských ostrovoch. Captain Morgan sa radí do kategórie rumov a pôvodom je z Jamajky. V súčasnosti existuje množstvo druhov a chutí tohto legendárneho jamajského rumu, z ktorých každá je hodná sloganu „Live like the Captain“ /Žiť ako kapitán/.

Tajomstvo chuti rumu Captain Morgan

Unikátnosť jamajského rumu Captain Morgan tkvie tak procese destilácie, ako aj v ingredienciách a tajných prísadách, vďaka ktorým je jeho chuť originálna a jedinečná. Čo teda tvorí základ tejto unikátnej chuti? Nie je to nič iné ako trstinová melasa – vedľajší produkt pri výrobe trstinového cukru.

Práve vďaka nej a kombinácii kvasiniek použitých pri fermentácii, destilačných metód a rôznych podmienok dozrievania je jeho chuť taká charakteristická. Číry lieh po destilácii zreje v dubových sudoch, kde počas 1 až 2 rokov získava povestnú zlatistú farbu. Rôzne bylinky a korenia z karibských ostrovov sa do liehoviny pridávajú až v záverečnej fáze výroby.

Existuje množstvo druhov tohto alkoholu, no všetky sa odvíjajú od základnej chuti čierneho originálneho rumu – Black. Tento rum má tmavú farbu a výraznú bohatú chuť. Jeho odvážna verzia Captain Morgan Black Spiced je obohatená o chuť škorice a klinčeka, s jemnými náznakmi zázvoru, vanilky a kokosového orecha. Zrenie v dvakrát vypálených dubových sudoch mu dodáva tú jemnú a lahodnú chuť.

Od bieleho rumu so svojou ľahkou chuťou pre prípravu rôznych miešaných drinkov, cez silnejšie a výraznejšie chute korenených rumov Captain Morgan, až po delikátnu chuť Captain Morgan Spiced Gold sú všetky jeho variácie tým najlepším kandidátom na spoločníka pre chvíle pohody.

 

 

Zdroj obrázka: pixabay.com

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred