Blíži sa rodinná oslava, ples, alebo podobne významný deň? Potom asi budete potrebovať nejaké šperky, ktoré vám pomôžu zažiariť. Čo prinášajú strieborné šperky?

Šperky sú už od nepamäti ozdobami, ktoré si ľudia dávajú na telo. Už v najstarších civilizáciách, kedy ľudia ešte žili v pralesoch, boli šperky základom každého človeka, nielen žien. Boli znakom náboženstva, ako znak postavenia v spoločnosti, ale aj len ako bežné ozdoby. Tieto funkcie šperkom zostali dodnes, aj keď ich najväčšími fanúšikmi a „nositeľmi“ sú predovšetkým ženy. Aká je ich úloha dnes? Najmä ako doplnok ku šatám počas rôznych osláv a spoločenských akcií, ale aj na každodenné nosenie. Ani ich funkcia, že vyjadrujú postavenie človeka v spoločnosti, ešte úplne nevymizla. Šperk ako darček je určite super vec, keď žena dostane od svojho muža drahý šperk, určite sa s ním bude veľmi rada ukazovať na spoločnosti, aby ukázala, že na to má. Alebo akého má skvelého manžela. Výber správneho šperku, ktorý bude čo najviac vyhovovať vášmu štýlu, nemusí byť vždy jednoduché. Výber materiálu, z ktorého je šperk vyrobený, je základ. Aké výhody prináša striebro, šperky zo striebra?

Ideálny šperk ako darček? Striebro!

Striebro má podobné vlastnosti ako zlato, teda nemôže byť použité na výrobu šperkov v rýdzej forme, lebo je príliš mäkké. Preto sa zmiešava s inými kovmi, ktoré mu pomáhajú dodať tuhosť, lesk alebo inak zlepšujú jeho vlastnosti a použitie. Strieborné šperky však majú oproti napríklad zlatým jednu obrovskú výhodu – cenu. Napriek svojej nižšej cene sa však stále radí k drahým kovom. Plus, v súčasnosti je striebro viac „in“ ako zlato, preto práve strieborné šperky môžu byť najlepším riešením. Farba striebra sa dá zladiť prakticky so všetkými farbami šiat a oblečenia. Čo z toho vyplýva? Že strieborné šperky by rozhodne nemali chýbať vo vašej kolekcii. Či už v podobe retiazok, náramkov, prsteňov, náušníc alebo príveskov. Vyberajte striebro a zažiarte!

Facebook Comments

You may also like

Prečo sú personalizované šperky ideálnym darčekom

Šperky majú vždy špeciálne miesto v srdci väčšiny