Nadšenie z prvého bývania je obrovské. Postupne zariaďujete všetky miestnosti a rad prišiel aj na obývaciu izbu. Ide o miestnosť, v ktorej trávite veľa času nielen vy ako rodina, ale tiež vaše návštevy. Preto by mala prezentovať váš štýl a byť moderná. Aké kúsky nábytku nesmú v obývacej izbe chýbať a ako ju zariadiť moderne?

Sedacia súprava a stolíky

Centrálnym prvkom obývačky je vždy pohodlná pohovka. Výber správnej veľkosti a štýlu je kľúčový, pretože sedacia súprava slúži na odpočinok.  Ak nekúpite do obývačky kreslá, musíte vybrať takú sedaciu súpravu, na ktorú sa zmestia všetci členovia rodiny a zostane miesto aj pre návštevu. Ideálne sú súpravy s úložným priestorom a z materiálu, ktorý odolá záťaži. Z tohto dôvodu zvoľte radšej kvalitný drevený nábytok a nekupujte nábytok z drevotriesky.

K pohovke patria stolíky, a to hlavne väčší konferenčný doplnený menšími servírovacími. Stolíky sú veľmi praktickým doplnkom. Konferenčný stolík slúži na odkladanie nápojov, pochutín, časopisov a dekoračných predmetov.

Televízna stena, komody a knižnice

Nevyhnutnosťou v obývacej izbe je priestor pre televíziu. V dnešnej dobe sú moderné steny s úložným priestorom pre techniku a policami na uloženie dekoračných predmetov. Drevený nábytok je trendy, ak obsahuje sklené a kovové prvky. Do módy sa vracajú tiež knižnice a menšie komody. Pekne zaplnia priestor a majú veľa možností praktického využitia. Pridávajú do obývačky pocit hĺbky a kultivovanosti. Môžu slúžiť na usporiadanie kníh či drobností, ale aj ako miesto pre dekoratívne prvky.

Dekorácie do obývacej izby

Pridajte farbu a štýl do vašej novej obývačky pomocou dekoratívnych vankúšov a obrusov. V zime nezabudnite na teplú deku alebo prehoz. Holé by nemali byť ani okná. Moderné sú rolety deň a noc, ktorými sa dá regulovať svetlo v miestnosti. Veľkoplošné koberce sú out, ale menšie behúne alebo kožušiny sú veľmi štýlové. Izbové rastliny dodajú miestnosti prírodný nádych a zelená farba rastlín navyše upokojuje. Tieto detaily pomôžu zmeniť atmosféru miestnosti.

Každá obývačka by mala byť vyzdobená aj niečím, čo má osobný dotyk. Najčastejšie sa ľudia rozhodnú pre fotografie v rámčekoch alebo fotostenu nad pohovkou. Tieto prvky nevytvoria len estetický zážitok, ale tiež miestnosť veľmi zútulnia. Nezabudnite dekorácie efektne osvetliť náladovými svetlami alebo lampičkami.

Pri výbere dekoračných prvkov a farieb sledujte aktuálne trendy. V súčasnosti sú populárne neutrálne farby, prírodné materiály a minimalizmus, ktorý prispieva k čistému a elegantnému vzhľadu.

Tip na záver: Zariaďovanie obývačky je rozhodujúcim krokom pri vytváraní pohodlného a štýlového domova. Využite kľúčové kúsky nábytku, ktoré prepojíte s osobnými doplnkami a dekoráciami. Vytvoríte tak priestor vizuálne príťažlivý, funkčný a útulný.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred