Farby jednotlivých kún sa líšia od svetlejšej hnedej po tmavšiu hnedú a mnohé kuny vykazujú škvrny na hrdle, ktoré sú oranžové alebo niekedy krémovo biele. Samce sú už na prvý pohľad väčšie ako samice. Chvosty majú zvyčajne najtmavšiu farbu z celého ich tela. Kuny majú 38 zubov, vrátane 4 ostrých očných zubov a sploštených stoličiek, ktoré umožňujú žuvanie potravy. Taktiež majú na každej nohe päť prstov, avšak palec, ktorý je podobný nášmu palcu, je zmenšený a zvyčajne sa neobjavuje v stopách. Aj napriek tomu, že vyzerajú byť roztomilé, patria medzi škodcov, keďže sú schopné usídliť sa pod strechou domu, na povale či priamo pod kapotou vozidla.

Charakteristika kuny

Kune sa vďaka svojej adaptačnej schopnosti darí v rôznych biotopoch, od hustých lesov až po mestské oblasti, pokiaľ je k dispozícii dostatočný zdroj potravy a vhodný úkryt. Tieto tvory majú charakteristické fyzické črty a správanie, vďaka ktorým sú jedinečné. Od ich huňatých chvostov a uhladenej srsti až po schopnosť šplhať po stromoch a zdatne plávať sa kuny vyvinuli tak, aby sa im darilo vo svojom okolí. Sú to príležitostní lovci, ktorí sa živia širokým spektrom koristi, vrátane malých cicavcov, vtákov a hmyzu. Pochopenie vlastností a zvykov kún nielen zlepšuje naše znalosti o týchto pozoruhodných tvoroch, ale podporuje aj snahy o ochranu ich biotopov. Vedeli ste, že kuna lesná je tiež škodca?

Ako sa zbaviť kuny humánne?

Ako sa zbaviť kuny? Kuny sú malé zvieratá a chytajú sa humánne a efektívne do malých, avšak účinných pascí. Ultrazvukový odpudzovač kún do auta pracuje na princípe vysielania ultrazvukového signálu s cieľom narušiť sluchový a centrálny nervový systém hlodavcov. Zvuk, ktorý tento prístroj vysiela je nesmierne nepríjemný pre kuny, ale pre ľudské ucho nepočuteľný.

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred