V zimnom období sa množstvo ľudí rozhodne pre načerpanie nových síl do nového roku. Práve dovolenka na Liptove je pre to ideálnym riešením. Lokalita Liptova je ideálna aj preto, že prináša množstvo možností či už hľadáte kvalitnú lyžovačku alebo ste zástancami wellnesu.

Okrem toho tú nájdete aj kvalitné ubytovanie či dobré stravovacie možnosti. Ak patríte medzi vášnivých lyžiarov, odporúčame vám využiť strediská Jasná – Chopok, Ski Park Ružomberok či Ski Javornicu. Tieto strediská patria medzi najvyhľadávanejšie na Liptove a má to svoj dôvod. Lyžiarské stredisko Jasná – Chopok, patrí medzi najmodernejšie strediská na Slovensku. Rozprestiera sa na južnej a severnej strane Chopka, v Národnom parku Nízke Tatry. Severná časť strediska sa nachádza v Demänovskej doline. Celkovo sa tu nachádza až 45 km upravených zjazdoviek. Tie obsluhuje dokopy 29 vlekov a lanoviek. Pre najmenších je tu prichystaný lyžiarsky areál Maxiland. Taktiež sa tu nachádza aj lyžiarská škola, servis lyží s požičovňou, ako aj množstvo gastronomických prevádzok. Lyžovanie v Jasnej je teda skutočným zážitkom. Pre milovníkov wellnesu a odpočinku Liptov ponúka tiež množstvo možností. Jednou z nich je napríklad aquapark Tatralandia. Ten sa nachádza len 4 km od mesta Liptovský Mikuláš. Samotný aquapark svojím návštevníkom ponúka 9 celoročných bazénov a 7 celoročných tobogánov.

Nájdete tu aj wellnes ako v Karibiku či špeciálny šnorchlovací bazén. Súčasťou komplexu je aj keltský saunový svet, ktorý poskytuje až 17 sáun. Ak by vám však Tatralandia nevyhovovala, stále môžte skúsiť Gino Paradise Bešeňová. Ten sa nachádza neďaleko mesta Ružomberok, kde vám ako ubytovanie odporúčame apartmány Hrabovo či Hotel Veľká Fatra. Práve Bešeňová ponúka najdlhší tobogán na Slovensku, ako aj 30 m vysokú tobogánovú vežu. Celý areál bol navyše vybudovaný na báze termálnych prameňov, ktoré blahodárne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Priemerná teplota bazénov sa pohybuje od 26 do 39°C.

 

Facebook Comments

You may also like

Ako zorganizovať vskutku lacnú dovolenku

Zabudnite na predražené chorvátske penzióny a priváty. Zabudnite na