Všetci nadšenci interiérového dizajnu snívajú o svojom malom kúsku raja. Na balkóne, terase alebo rovno v niektorej časti svojho domu, ktorú sa rozhodnú obetovať. Prečo nás tak zimné záhrady alebo presklené terasy lákajú?

 

Nadýchnite sa čerstvého vzduchu

Je zrejmé, že zimné záhrady lákajú najmä tých, čo milujú kvety. Interiérové, exteriérové, to je jedno. Podstatné je, že vnímajú ich zeleň, pestré kvety alebo typickú vôňu. Zimná záhrada skutočne vyzerá ako raj. 

Tu sa môžete zhlboka nadýchnuť a cítiť sviežu dávku kyslíka vo vašich pľúcach. V zimnom období potešíte oko zeleňou, ktorá nám v prírode tak veľmi chýba, ale tu aj dokážete zazimovať háklivé druhy rastlín. Ak sa venujete pestovaniu vlastných priesad alebo množeniu rastlín, tu máte ideálne svetelné aj teplotné podmienky. 

V lete predstavuje zimná záhrada miesto, kde si odpočiniete od horúceho vzduchu a trocha sa osviežite aj vďaka výparom a vlahy siahajúcej z rastlín. Zimná záhrada je skrátka balzam pre telo aj pre dušu.

Svetlom prežiarené, no útulné presklené terasy

Na terase sa môžete pohojdať, dať si kávu či dobrý obed alebo si oddýchnuť na ratanovej sedačke. Keď sa ale náhle vonku rozfúka vietor alebo začne pršať, ste nútení ju opustiť. Pocity sú o to horšie, ak máte na terase hostí a na stole množstvo jedla. Nie je jednoduchšie si terasu prispôsobiť na mieru než celú terasu aj s jej osadenstvom presťahovať do interiéru? 

Zatiahnuť sklenenú stenu tam, kde najviac šľahá dážď alebo duje vietor? Ak sa vonku ochladilo a zatiahnete všetky steny presklenej terasy, získali ste druhú obývačku, v ktorej si komfortne posedíte. Nenafúka vám tam lístie, nezmokne nábytok a vám bude príjemne teplo, nech sa vonku deje čokoľvek. 

Viete si predstaviť vianočný večer v zimnej záhrade alebo na presklenej terase? Za oknami všetko zasnežené, vám v zimnej záhrade plápolá oheň v kozube či kachliach, živý vianočný stromček v kvetináči sa tvári slávnostne a vy ste v objatí prírody. Cítite vôňu zelene, oheň tíško praská… Čistá romantika.

Sklenené prístrešky a terasy na mieru

K výhodám presklených terás alebo zimných záhrad patrí tiež fakt, že sklo priestor opticky zväčší, presvetlí a navyše sa jednoducho udržiava. Samozrejmosťou je jeho odolnosť a vysoká bezpečnosť. 

Či sa sklo nachádza na prístrešku, alebo je súčasťou steny, spĺňa najvyššie bezpečnostné štandardy, aby sa len tak ľahko mechanicky nepoškodilo. Ak sa náhodou rozbije, nikoho nezraní. V zimnej záhrade alebo v zasklenej terase si posedíte v ktoromkoľvek ročnom období, teplotu a kvalitu vzduchu si sami prispôsobujete. Ak máte presklenú terasu hneď za domom, môžete sa tešiť z bohatej dávky prirodzeného svetla. 

Sklo je nadčasový dizajnový prvok, a preto máte istotu, že sa takéto riešenie bude k vašej domácnosti hodiť dnes aj o pár rokov. Pri navrhovaní terasy preto myslite na to, že raz sa možno rozhodnete pre jej presklenie. Je praktické a elegantné a vy máte radi moderné riešenia.  

 

 

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred