Tiež si lokalitu Malá Fatra predstavujete ako zasneženú, s plno drevenicami a lyžiarskymi strediskami? Nudiť sa tu nebudete v žiadnom ročnom období, pretože Malá Fatra nie je len o lyžovaní.

Kam sa určite pozrieť?

Ocitnúť sa v Malej Fatre a nevidieť na vlastné oči známe Jánošíkove diery (Terchová), Šútovský vodopád alebo Rozprávkový les v Nezbudskej Lúčke, to akoby ste tu ani neboli. Pozorne si prezrite všetky zaujímavé turistické atrakcie, aby ste neskôr neoľutovali, že ste čosi vynechali. V Martine určite navštívte Múzeum slovenskej dediny, Hasičské či Etnografické múzeum v Martine. V Terchovej vám nevyrazí dych len obrovská nerezová socha Jánošíka, ale takisto Lanový Park Dino Adventure v miestnom borovicovom parku. Ak si na chvíľu predstavíte, že ste v Jurskom parku, zažijete tu obrovské dobrodružstvo, či ste malí, alebo veľkí. Nachádza sa tu lanová dráha pre rôzne vekové kategórie, ale aj dinosaury v životnej veľkosti.

Turistickí nadšenci by si nemali nechať ujsť výlet na Rozsutec, hrad Strečno, potulky Chlebom, Malým Kriváňom či Bielymi skalami. V Jasenove si zajazdíte na koni na naozajstnom ranči. Skúsiť môžete aj rafting na Orave v Párnici. Keď budete v Kraľovanoch, navštívte zatopený lom známy ako Šútovské jazero. Má nádhernú tyrkysovú farbu a môžete sa tu okúpať na dvoch veľkých plážach, dokonca aj na nudapláži.

Vybavte si výhodné ubytovanie v Malej Fatre

Malá Fatra nie je ani zďaleka taká malá, ako stojí v jej názve, a preto budete potrebovať pár dní, aby ste o nej získali aký-taký obraz. Ubytujte sa v penzióne, v zrube alebo na chate a majte poruke všetky atrakcie, ktoré Malá Fatra turistom ponúka. Na stránkach Fiemso.com nájdete ponuky priamo od poskytovateľov ubytovania. Uňho si pobyt rezervujete a priamo jemu aj zaplatíte. Dovolenku si vybavíte rýchlo a bez zbytočných poplatkov za sprostredkovanie.

Vďaka prehľadnému filtru nájdete preferovanú lokalitu, ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi i s domácimi miláčikmi, dokonca môžete vyhľadávať aj podľa toho, či máte záujem o vykurovanie kozubom, ubytovanie so saunou alebo s vírivkou. Ničím výnimočným nie je ani ubytovanie priamo pri zjazdovke. Keď už cestujete na dovolenku len raz za čas, nech si počas nej užijete dostatok komfortu a nazbierate zážitky, z ktorých môžete čerpať pozitívnu energiu po celý rok… Malá Fatra sa určite stane vaším obľúbeným útočiskom pred realitou všedných dní.

 

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred