Tiež si lokalitu Malá Fatra predstavujete ako zasneženú, s plno drevenicami a lyžiarskymi strediskami? Nudiť sa tu nebudete v žiadnom ročnom období, pretože Malá Fatra nie je len o lyžovaní.

Kam sa určite pozrieť?

Ocitnúť sa v Malej Fatre a nevidieť na vlastné oči známe Jánošíkove diery (Terchová), Šútovský vodopád alebo Rozprávkový les v Nezbudskej Lúčke, to akoby ste tu ani neboli. Pozorne si prezrite všetky zaujímavé turistické atrakcie, aby ste neskôr neoľutovali, že ste čosi vynechali. V Martine určite navštívte Múzeum slovenskej dediny, Hasičské či Etnografické múzeum v Martine. V Terchovej vám nevyrazí dych len obrovská nerezová socha Jánošíka, ale takisto Lanový Park Dino Adventure v miestnom borovicovom parku. Ak si na chvíľu predstavíte, že ste v Jurskom parku, zažijete tu obrovské dobrodružstvo, či ste malí, alebo veľkí. Nachádza sa tu lanová dráha pre rôzne vekové kategórie, ale aj dinosaury v životnej veľkosti.

Turistickí nadšenci by si nemali nechať ujsť výlet na Rozsutec, hrad Strečno, potulky Chlebom, Malým Kriváňom či Bielymi skalami. V Jasenove si zajazdíte na koni na naozajstnom ranči. Skúsiť môžete aj rafting na Orave v Párnici. Keď budete v Kraľovanoch, navštívte zatopený lom známy ako Šútovské jazero. Má nádhernú tyrkysovú farbu a môžete sa tu okúpať na dvoch veľkých plážach, dokonca aj na nudapláži.

Vybavte si výhodné ubytovanie v Malej Fatre

Malá Fatra nie je ani zďaleka taká malá, ako stojí v jej názve, a preto budete potrebovať pár dní, aby ste o nej získali aký-taký obraz. Ubytujte sa v penzióne, v zrube alebo na chate a majte poruke všetky atrakcie, ktoré Malá Fatra turistom ponúka. Na stránkach Fiemso.com nájdete ponuky priamo od poskytovateľov ubytovania. Uňho si pobyt rezervujete a priamo jemu aj zaplatíte. Dovolenku si vybavíte rýchlo a bez zbytočných poplatkov za sprostredkovanie.

Vďaka prehľadnému filtru nájdete preferovanú lokalitu, ubytovanie vhodné pre rodiny s deťmi i s domácimi miláčikmi, dokonca môžete vyhľadávať aj podľa toho, či máte záujem o vykurovanie kozubom, ubytovanie so saunou alebo s vírivkou. Ničím výnimočným nie je ani ubytovanie priamo pri zjazdovke. Keď už cestujete na dovolenku len raz za čas, nech si počas nej užijete dostatok komfortu a nazbierate zážitky, z ktorých môžete čerpať pozitívnu energiu po celý rok… Malá Fatra sa určite stane vaším obľúbeným útočiskom pred realitou všedných dní.

 

Facebook Comments

You may also like

Backpacking: Cesta k dobrodružstvu pre začiatočníkov

Ste pripravení na dobrodružstvo života? Tento sprievodca pre