Akú máte obývačku, taký ste vy aj celý váš príbytok. Obývacia izba vás zo všetkých miestností v dome reprezentuje najviac – je totiž miestnosťou, do ktorej vodíte návštevy najčastejšie. Väčšina návštevníkov neuvidí vašu spálňu či kuchyňu, ale zato si dobre prehliadne dizajn obývačky.  Ako jej dodať útulnosť? Ako ju oživiť či inovovať?

13758

1. Dôraz na detail

Zmeňte vzhľad vašej obývacej izby s dômyselne zvolenými doplnkami. Africké obrazy so soškami vyrezanými z ebenového dreva vytvoria atmosféru horúcej exotiky. Vintage či provensálsky štýl dosiahnete napríklad starými hodinami, ktoré zoženiete za pár drobných na trhoch či v bazároch, spolu s vyšívanými vankúšikmi a živými kvetmi. Popusťte uzdu svojej fantázie a nebojte sa experimentovať s doplnkami.

2. Renovujte nábytok

Pre obnovu starého sedacieho nábytku dnes nemusíte chodiť k čalúnnikovi. Vhodne zvolené prikrývky na sedačky zakryjú ošúchané či zašpinené miesta a farebne oživia váš gauč či kreslo. V móde sú prikrývky z barančej vlny, či jej imitácie z mikrovlákna. Sú nielen veľmi estetické, ale aj mäkučké a hrejivé, takže sa v nich vaši hostia i vy budete cítiť ako na obláčiku. Pre veľmi poškodené sedačky sa oplatí kúpiť napínacie poťahy. Túto novinku na trhu s bytovým textilom jednoducho navlečiete na celú sedaciu súpravu, a váš gauč bude hneď vyzerať ako práve dovezený z obchodu. Je to rozhodne lacnejší a rýchlejší variant, než kupovať nový nábytok.

3. Zmeňte priestorové usporiadanie

Pre pocit renovovanej obývačky niekedy stačí popresúvať nábytok. Vnesie to do izby sviežosť a pocit novosti. Inšpirujte sa napríklad technikou feng šuej a dodajte miestnosti harmóniu. Nielen vaši hostia, ale aj vy sa v obývačke budete cítiť inak, voľnejšie, keď raz za čas zmeníte priestorové usporiadanie.

4. Vymaľujte

Farby majú ďalekosiahly vplyv na naše pocity i celkovú atmosféru. Jasné a výrazné odtiene podporujú kreativitu, modrá a zelená upokojujú, pastelové tóny tlmia. Premaľujte steny na nejakú novú farbu a dopasujte k nej doplnky. Vaša obývačka sa výrazne premení a dosiahnete úplnú zmenu atmosféry bez nákupu nového nábytku.

Inšpirujte sa obrázkami na internete či v magazínoch o bývaní a prispôsobte si vybraný dizajn svojím podmienkam. Renovácia obývačky vás vôbec nemusí vyjsť draho. Stačí trocha tvorivosti a vkusne vybraté doplnky.

Facebook Comments

You may also like

Pripravte sa na letné horúce dni so značkou SENCOR

Letné dni so sebou prinášajú vysoké teploty, pred